Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Dance Laboratory proměňuje mladé tanečníky Baletu Národního divadla v choreografy

Mladí členové Baletu Národního divadla bravurně ovládají taneční umění, navíc mají spoustu nápadů a také touhu ztvárnit je na jevišti. Devět z nich dostalo příležitost vyzkoušet své schopnosti „z druhé strany“ – v představení Dance Laboratory /Taneční laboratoř. Choreografie Gianvita Attimonelliho, Marka Svobodníka, Benjamina Hussona, Matěje Šusta, Zacharyho Rogerse, Alice Petit, Morgane Lanoue, Terezy Kučerové a Štěpána Pechara poprvé 13. května od 20:00 ve Stavovském divadle!

Pro tanečníky je Dance Laboratory výzvou: „Je to pro mě skvělá příležitost cokoliv si na jevišti vyzkoušet. A když to nevyjde, co na tom. Je to přeci laboratoř …,“ říká přední sólista Marek Svobodník. „Je to šance zrealizovat naše nápady. Je až dojemné pozorovat, jak nám v našich vizích pomáhají naši kolegové. Inspirovali jsme se francouzským malířem Paulem Gauguinem. Jeho sérií exotických a barevných maleb. Stejně tak titul choreografie Nave Nave Mahana je název jednoho z jeho děl. Znamená ´lahodný den´. Je o něčem lehkém, barevném a smyslném,“ představují své dílo Morgane Lanoue a Alice Petit, přední sólistky Baletu ND. Alice je choreografkou také dalšího duetu, který vychází z jejího osobního příběhu. „Inspirovala mě jedna ruská dechberoucí ortodoxní píseň. Tematicky řeším, jak pracovat s bolestí a násilím, které se skrývá v každém z nás, a jak docházet klidu. Chtěla bych tuto choreografii věnovat své mamince,“ vysvětluje Alice Petit.

Balet Národního divadla dává prostor mladým talentům cíleně a dlouhodobě. Komponovaný večer Dance Laboratory navazuje na předchozí úspěšné Miniatury. Nejlepší způsob, jak mohou tanečníci získat zkušenosti na poli choreografickém, plně se ponořit do této jedinečné umělecké formy, popustit uzdu svým představám a přivést své kreace na jeviště. Dance Laboratory je jedinečnou příležitostí nekonvenčním způsobem nahlédnout na různorodé přístupy vedoucí k zrození nového uměleckého díla, choreografie, baletu.

     PŘÍLEŽITOST

   ODVAHA

                                         ŠANCE

                 KREACE

   NEKONVENČ

            MYŠLENKY

                                   UMĚNÍ

     KOUZLO

      CHOREOGRAFIE

BALET

         ZROZENÍ

RŮZNORODOST

         MLA

                               ŽIVOT

         ZKOUŠKA

PŘEDSTAVA

Zdroj: http://www.facebook.com/ndbalet a www.narodni-divadlo.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *