Znáte historii značky Calvin Klein?

Kdo hledá výjimečnost módní značky Calvin Klein, jistě nemůže přehlédnout nestárnoucí linie minimalismu, kterými zakladatel značky protkával všechny jeho odvážné, originální kolekce. Calvin Klein se nikdy nebál experimentovat a do svých reklamních kampaní vpouštěl vždy kus odvahy a provokace. Kým byl jako malý a jak se dostal na výsluní vedle dalších světově proslulých módních guru?

Přestože jméno Calvin Klein navádí na americký původ, jsou rodné kořeny zasety na půdě Evropy, v Maďarsku. Rodina chlapce narozeného roku 1942 do Ameriky, konkrétně do Bronxu, emigrovala a možná právě to otevřelo nadanému dítěti bránu k americkému snu.

Calvin usiloval o proniknutí do módního průmyslu už od dětství. Studentská léta prožil na střední návrhářské škole a poté na Fashion Institute of Technology na Manhattanu. Klíčovou osobou jeho životního příběhu je Pařížan, baron von Gunzburg. Byl to on, kdo nechal Calvinovým talentem plnit své skříně a šatníky bohatých známých a dopomohl k tomu, aby se o něm vědělo ve vyšších vrstvách společnosti.

Krátce po jeho pětadvacátých narozeninách přizval na pomoc s dalším životním krokem kamaráda Barryho Schwartze a roku 1968 se nad jeho prvním obchodem roztrhl pytel stodolarovek. Rok poté obsadil titulní stranu časopisu Vogue, a zanedlouho poté mu nezbývalo, než svou dosavadní nabídku rozšířit o klasická saka, spodní prádlo a sportovní módu.

Obrat firmy vystřelil k astronomickým výšinám, což mu zajistilo roku 1973 ocenění prestižní cenou Amerických módních kritiků, kterou obhájil i další tři roky poté.

To už se manekýnky zdobily novými Calvinovými doplňky, jako jsou pásky, brýle anebo kosmetika. Značka stále progresivně rostla a rostla. Džíny, které si na sebe jako horkou novinku módního průmyslu oblékla herečka Brooke Shields, zachycená na provokativním snímku od Richarda Avedona z 80. let, si během prvního týdne prodeje rozebralo 200 000 majitelek. Na zbytek se nedostalo, anebo šlo o feministky, které pohoršil nejen snímek poodhalené dívky, ale i její věta: „Víš, co se ještě vejde mezi mne a calvinky? Nic!”

Co bylo na džínách tak výjimečného? Vlastně vůbec nic. Unisex styl, jednoduchost, minimalizmus – rukopis Calvina Kleina, jež byl obdivován právě pro jednoznačný a důsledný střih. Tyto prvky se promítly i do kolekce šperků a hodinek. Ty se však pod hlavičkou Calvin Klein začaly vyrábět o něco později. Tyto ikonické módní doplňky si hrají s barevností kovů, čímž dávají eleganci další rozměr originality. Díky propojení těchto atributů se z hodinek i šperků stávají nestárnoucí kousky.

Hodinky, které značka Calvin Klein poprvé představila roku 1997, jsou značkou kvality podtrženou začleněním do společnosti Swatch Group Ltd. Jedná se o největšího výrobce hodinek na světě, jehož součástí je divize CK Watch a Jewelry. Švýcarská kvalita, kterou zaručuje koncern Swatch Group, se sloučil s moderním a elegantním designem, na které přísně dohlíží sám Calvin Klein. Značka jako první pojala hodinky jako „praktický stylový šperk“, o čemž se můžete na stránkách českého distributora www.meridamorava.cz přesvědčit na vlastní oči. Přesnost hodinek zaručují strojky Eta, které objímá vždy antialergická leštěná ocel doplněná ušlechtilými materiály. Ciferník překrývají křemíková, minerální nebo safírová sklíčka. Kvalitní kožené, kaučukové či textilní řemínky jsou samozřejmostí.  Zkrátka pro každého něco.

Originalitu šperků mohou ženy i muži obdivovat od roku 2004. Kombinace barevných pozlacení, nerezové oceli a dalších materiálů vytváří pozoruhodné kousky, kterými se rády zdobí i světově známé celebrity.

Calvin Klein se pojí s mnoha tvářemi hvězdného nebe. Jednou z ikon, která propůjčila tvář nejznámějšímu parfému Calvin Klein Obssesion je Kate Moss. Roku 2004 byl prodej podpořen velkou kampaní, která byla jak jinak než vyzývavá a zapamatovatelná. Kdo si k parfémům Calvin Klein jednou přivoněl, těžko zapomene na dojem, který v něm okouzlující unisexové pojetí prolínající se všemi součástmi Calvina Kleina zanechalo.

Zdroj: Calvin Klein 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *