Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

ZdravíZvířata

Odborník radí: Homeopatika jako řešení akutních potíží u lidí i zvířat

Homeopatie je účinná a zároveň velmi šetrná léčebná metoda, která stimuluje organismus k lepšímu využití jeho vlastních obranných sil. V Česku jsou homeopatika registrována jako léky, a protože nejsou toxická, jsou vhodná pro těhotné a kojící ženy, ale i děti či pacienty užívající další medikamenty. 1 Podle Mgr. Andrey Forgácsové, Ph.D., SAKHom. z lékáren BENU jsou homeopatické léky vhodné také jako řešení akutních potíží. A to nejen u lidí, ale i u zvířat.

Na akutní i chronické stavy
Homeopatika jsou vhodná zejména u nekomplikovaných akutních stavů, kdy zkracují celkovou dobu léčby a omezují recidivy. Jejich účinek ale můžeme využít i u chronických stavů, kde se obvykle kombinují s klasickými léky, které předepíše lékař.2 Využití homeopatik má velmi široký záběr. Výběr konkrétního homeopatického léku je vhodné konzultovat s lékárníkem či přímo homeopatem: „Homeopatika můžeme použít při úrazech, během chřipkové sezóny, na lokální záněty, stres, při únavě, na bolest zubů, při poruchách trávení a mnoha jiných problémech. Správný účinek zajistí vhodný výběr léku, se kterým vám pomohou odborníci,“ vysvětluje Andrea Forgácsová z BENU lékárny v Břeclavi a dodává: „Přímo v lékárnách se zaměřujeme především na poradenství při akutních potížích. Pokud má však pacient zájem o konzultace komplikovanějších stavů, může se ve vybraných pobočkách BENU lékáren objednat na osobní konzultaci. Odborně proškolený lékárník specialista mu zde poskytne zdarma profesionální homeopatické poradenství a zároveň s ním pacient může také průběžně konzultovat vývoj doporučené léčby.“ Seznam lékáren poskytujících homeopatické poradenství je uveden na webu www.benu.cz.

Strach z ohňostroje
Málo známým faktem je, že se homeopatika dají využít i k léčbě zvířat či při pěstování zemědělských a okrasných rostlin: „Použití homeopatik u domácích mazlíčků je samozřejmě trochu náročnější, protože zvíře vám neřekne, co ho bolí či čeho se bojí. Proto je nutné dobře znát jeho obvyklé chování. Homeopatiky se dá například řešit celkem běžný strach z ohňostroje, a to jak u lidí, tak i u zvířat,“ uvádí Forgácsová. Ve veterinární praxi se používají stejné homeopatické léky jako u lidí, rozdíl je jenom v podávání – homeopatika se rozpouští ve vodě a aplikují injekční stříkačkou.

Přednášky zdarma
Podle Forgácsové lze homeopatika zařadit i do běžné domácí lékárničky. Získat správné povědomí o možnostech homeopatie a dozvědět se, kde všude se dají tyto léky využít, můžou pacienti na speciálních odborných přednáškách, které pořádá společnost BENU. Semináře, které jsou zaměřeny na různá témata během celého roku, se během listopadu a prosince věnují právě homeopatii. Podle Forgácsové bývá tato metoda a její účinky stále podceňována: „Lidé zatím spíše nevědí, co všechno lze pomocí homeopatik zvládnout. Na semináři jim chceme představit možnost využití, která jim bude nejbližší, a to homeopatii, kterou lze využít při běžných akutních potížích. Je to skvělá možnost, jak jim tento druh alternativní medicíny přiblížit.“ Kurzy jsou pro veřejnost zdarma. Aktuální seznam nabízených přednášek mohou zájemci najít na webu.

Použité zdroje:

  1. https://svethomeopatie.cz/repository/2608/file/HLA%20brozura%20140×140%20homeo%20pro%20nast_%20maminky%206_17%20prev.pdf
  2. Homeopatie v pediatrii, MUDr. Kateřina Formánková

Foto: Benu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *