Bvlgari Il Ristorante – Luca Fantin v Tokiu nabízí krabičky s obědy pro zdravotníky, kteří bojují proti COVID-19

V rámci různých aktivit, které Bvlgari realizuje na podporu vědecké a lékařské komunity v boji proti COVID-19, divize Bvlgari Japan a restaurace Bvlgari Il Ristorante – Luca Fantin v Ginze v Tokiu spojily síly, aby pomohly lékařům a zdravotníkům, kteří jsou v popředí boje proti COVID-19 tím, že vytvořily obědové balíčky, které jsou rozváženy do různých nemocnic v Tokiu.

Luca Fantin, výkonný šéfkuchař Bvlgari Il Ristorante – Luca Fantin v Tokiu a jeho kuchyňská brigáda neúnavně pracují na přípravě speciálních praktických a hygienicky balených obědů. Jedná se o výživné, zdravé a chutné jídlo – jako je například chřestový salát, lilek Parmigiana a dortík Tiramisu. Krabičky budou rozváženy dvakrát týdně do infekčních oddělení nemocnic a zdravotnických zařízení v Japonsku.

22. dubna, byla zdravotnickému personálu v Tokijském metropolitním centru boje proti rakovině a infekčním nemocem a nemocnice Komagome rozvezena první dodávka 180 obědů v krabičkách. 23. dubna bude do Národního centra pro globální zdraví a medicínu dodáno dalších 200 krabiček s obědy.

Jean-Christophe Babin, generální ředitel společnosti Bvlgari, uvedl: „Jsem velmi hrdý na to, že se Bvlgari Hotels & Resorts připojuje k dalším divizím společnosti Bvlgari, aby vedl válku proti COVID-19 po celém světě a využíval naše odborné znalosti v gastronomii také v Japonsku. I zde pomáháme chránit a podporovat hrdinský zdravotnický personál bojující v první linii pandemie. Od podpory vzdělávání k dětem v uprchlických táborech, přes naši spolupráci s nadací Save the Children, po pomoc při katastrofách, prosazování rovnosti pohlaví v rámci iniciativy Avrora, až po obnovu historických římských památek, společnost Bvlgari vždy propagovala principy společenské odpovědnosti ve světě luxusu. Věříme, že jako odpovědní globální občané musíme vracet zpět našim komunitám některá privilegia, která nám tyto komunity po celá desetiletí s důvěrou v Bvlgari pomáhaly budovat – i díky tomu jsme nyní světovou luxusní ikonou – díky jejich důvěře v naši značku. Japonsko je naší první dceřinou společností mimo Evropu a jedním z našich nejúspěšnějších trhů a je nám ctí podílet se v celonárodním boji proti pandemii. Chceme Japonsku pomáhat zmírnit ten neuvěřitelný tlak, pod nímž japonský zdravotnický personál pracuje “.  

Walter Bolognino, prezident a generální ředitel společnosti Bvlgari v Japonsku, doplnil: „Pro nás všechny jsou to velmi emocionálně náročné dny, ale víme, že brzy je překonáme. Ale to bude možné pouze díky velkému příspěvku, který lékaři, zdravotní sestry a výzkumní pracovníci věnují celé naší společnosti každý den. Dar Bvlgari pro Japonsko je jednoduchý akt, jímž vyjadřujeme naši vděčnost lidem, kteří nám díky své práci umožňují mít naději. Doufám v budoucnost, ve které můžeme dosáhnout našich snů. Doufám v budoucnost, v níž si budeme blíže – jeden druhému. Doufám v budoucnost, ve které si budeme více uvědomovat, jak jsme propojeni na globální úrovni. Současná situace nemusí být překážkou naší budoucnosti – je to cesta k lepší budoucnosti. “

Výkonný šéfkuchař Luca Fantin, který vytvořil menu pro speciální obědové krabičky,  komentoval: „Rádi bychom všem našim zdravotníkům, kteří pracují nad rámec svých pracovních povinností, projevili úctu a vděčnost za jejich trvalý boj v první linii v boji proti této pandemii, za všechny životy, které zachraňují. Připravil jsem jednoduché italské menu, většinou složené ze sezónních ingrediencí s vysokým nutričním obsahem, které zdravotníkům nabídne to nejlepší ze sezonní kuchyně. Tento přístup je v souladu se zásadou, kterou se v restauraci vždy řídíme. Doufáme, že si zdravotníci i během svého nabitého programu budou moci vychutnat jaro na talíři – jeho krásu i chuť.“    

Bvlgari, tradiční italská šperkařská značka se sídlem v Římě, podporuje vědeckou a lékařskou komunitu v boji proti COVID-19 od samotného počátku. Prvním darem byl finanční příspěvek, který umožnil výzkumnému oddělení nemocnice Spallanzani v Římě zakoupit nejmodernější 3D mikroskopy s vysokým rozlišením. Kromě toho společnost Bvlgari také transformovala svoji výrobu parfémů v továrně ICR v italském Lodi na produkci stovek tisíc lahví hydroalkoholového dezinfekčního gelu, které jsou distribuovány zdravotnickým zařízením v Itálii, Švýcarsku a Velké Británii.

Projekt Lunch Boxes v Tokiu bude rozvážet obědy dvakrát týdně během nouzového stavu oznámeného vládou. Další rozvoz je naplánován na pondělí 27. dubna do Tokijském metropolitním centru boje proti rakovině a infekčním nemocem a nemocnice Komagome. V úterý 28. dubna obědy pojedou do Národního centra pro globální zdraví a medicínu.

Luca Fantin
Luca Fantin je výkonným šéfkuchařem Bvlgari Il Ristorante – Luca Fantin v Tokiu. Je absolventem Institutu I.P.S.S.A.R., hotelová školy v Trevisu. Dříve, než začal provozovat restauraci Bvlgari v Ginza Tower byl šéfkuchařem v podniku La Pergola v Římě. Pracoval také v dalších špičkových restauracích, jako je Cracco v Miláně, Hosteria dell’Orso Gualtiero Marchesi v Římě, Akelarre a Mugaritz ve Španělsku a RyuGin v Tokiu. V roce 2016 značka Bvlgari ve spolupráci s vydavatelstvím Assouline vydala „LA CUCINA DI LUCA FANTIN“, výpravnou ilustrovanou knihu, která obsahuje originální fotografie, vynikající sbírku receptů a tipy samotného šéfkuchaře.

Bvlgari Hotels & Resorts
Unikátní lokality dokonale začleněné do okolí, kombinace tradičního designu s dramatickou současnou italskou architekturou architektonické firmy Antonio Citterio Patricia Viel a vynikající služby vytvořené se stejnou pozorností na kvalitu, které jsou v DNA Bvlgari: to vše jsou klíčové prvky, které charakterizují řetězec hotelů a letovisek Bvlgari. Bvlgari buduje své hotely ste stejnou filosofií: design interiérů je silně zakořeněn v tradicích místa a pečlivá pozornost je věnována každému detailu v zájmu dosažení dojmu absolutního luxusu. Řetězec Bvlgari Hotels & Resorts se vyznačuje výrazným, odvážným italským stylem typickým pro Bvlgari, který se odráží v jeho jedinečném designu, moderní italské kuchyni a luxusních lázeňských a wellness provozech. Představuje vzrušení ze značky Bvlgari, nadčasové kouzlo a nádherné dědictví italských šperků. Současný řetězec Bvlgari Hotels & Resorts vyrostl ze tří kmenových ikonických hotelů a letovisek v Miláně, Londýně a na Bali. Nedávno se rozrostl o nové hotely v Pekingu, Dubaje a Šanghaje. Tři nové hotely Bvlgari mají být otevřeny od roku 2020 do roku 2023 v Moskvě, Paříži a Tokiu.

Bvlgari 
Společnost Bvlgari byla založena v Římě v roce 1884 jako šperkařská a klenotnická značka a rychle si díky svému vynikajícímu řemeslnému zpracování a velkolepému designu svých šperků vybudovala pověst italské dokonalosti. Mezinárodní úspěch společnosti se vyvinul v globálního a diverzifikovaného luxusního dodavatele produktů a služeb, od luxusních šperků a hodinek po doplňky, parfémy a hotely, s bezkonkurenční sítí butiků v nejexkluzivnějších oblastech světa. Od roku 2011 je společnost součástí skupiny LVMH Group.

Zdroj a foto: Bvlgari   

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *