Jednoduchý recept na lahodné risotto se sektem Rotkäppchen

Jelikož do originál italského risotta patří i víno, inspirovali jsme se a přiravili jsme pro vás risotto s Rotkäppchen Demi Sec.

 Italské risotto je plnohodnotný první chod. Jeho příprava je jednoduchá. Výhoda tohoto receptu je, že jej můžete vyzkoušet ve více variantách – s krevetami, kuřecím masem nebo houbami. Příprava chodu ale vyžaduje vaši plnou pozornost. Dost často a rádo se připaluje a musíte ho tedy často míchat a hlídat. Důležitou částí přípravy je postupné přilévání kvalitního domácího vývaru.

Pokud máte rádi rýži na sladko, můžete tento základní recept připravit také ve sladké variantě. Stačí rýži ozdobit jahodami nebo malinami.

K oběma variantám se hodí dobře vychlazený sekt Rotkäppchen Demi Sec. Vychutnejte si podzimní chvíle se sektem Rotkäppchen Demi Sec, který je nejpopulárnějším sektem v Německu. Zejména díky elegantní ovocné chuti podtržené intenzivním perlením má velmi příjemný buket. Užijte si tento noblesní a vzrušující chuťový zážitek při výjimečných chvílích s přáteli nebo rodinou. Užijte si společné chvíle strávené s rodinou při přípravě tohoto receptu.

Ingredience:
300 g rýže Arborio
500 ml domácího zeleninového vývaru
3 cm másla
250 g strouhaného parmezánu
1 menší cibule
1 lahev Rotkäppchen Demi Sec
pár lístků bazalky

Postup:
Nechte na pánvi rozpustit máslo (malý kousek si nechte stranou) a osmahněte na něm cibuli nakrájenou nadrobno. Nechte ji zpěnit na mírném ohni. Přidejte rýži, pořádně ji promíchejte a nechte rýži uzavřít. Prolijte ji následně sektem, stačí tak 1,5dc. Nechte ho vypařit. Přidávejte postupně po částech ještě teplý vývar. Vždy počkejte, až se vsákne do rýže a stále míchejte. Postupně přidávejte vývar, dokud rýže není uvařená al dente. Nechte risotto odpočinout. Vložte do něj kousek másla a nastrouhaný sýr. Pomalu promíchejte, až vám vznikne krémovité vláčné risotto. Na závěr posypejte sýrem a ozdobte bazalkou.

Zdroj a foto: www.rotkaeppchen.cz

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *