Zombíci nás ani v této sezóně nenechají klidně spát

Příznivci amerického spin-off seriálu Fear the Walkind Dead se mohou těšit na zajímavé pokračování. V pořadí šestou sérii, kterou vysílá televizní stanice AMC. Už 12. října ve 22:00 se na obrazovkách objeví první díl s názvem Konec je začátek a opět přinese nečekané zvraty v příbězích hlavních protagonistů.

Postapokalyptický příběh nejen o zombie
Fanoušci spin-off seriálu, ale také seriálu The Walking Dead si jistě všimli, že Fear the Walking Dead se na rozdíl do mateřského seriálu podrobněji zabývá postavami a jejich osobními příběhy. Motivační heslo „v jednotě je síla“ platí v boji se zombíky a s lidskými protivníky dvojnásob. Šestá série nese hlubší myšlenku: v životě je velmi důležitá sounáležitost a vzájemná důvěra, a těch se v situacích ohrožení života dosahuje opravdu velmi těžko. Morgan Jones (Lennie James) se proto snaží vytvořit komunitu lidí, kteří vyznávají stejné hodnoty a cíle a nespojuje je jen bezhlavý boj proti zombíkům. V průběhu šesté sezóny seriálu Fear the Walking Dead se budou snažit zjistit, co se stalo s nepravděpodobnou rodinou, kterou kdysi spojila mise na pomoc lidem v nouzi a na konci páté série je Morgan požádal, aby „prostě žili“. Každý si musí zvolit svoji vlastní cestu a způsob, jak zvládat každodenní život. Některé bude lákat stabilita, kterou nabízí skupina kolem Virginie, jiní se budou naopak bouřit. Každý z nich si ale ať tak či tak bude muset projít svojí vlastní životní zkouškou, aby si uvědomil, kde je jeho místo. I smrtelně zraněný Morgan se musí rozhodnout, jestli pomůže zoufalému cizinci, zatímco se záhadný lovec odměn snaží dokončit to, co Ginny nedokázala.

Kdo se skrývá za postavou Morgana Jonese?
Britský herec, scenárista a dramatik Lennie Michael James, který se navzdory nepřízni osudu dokázal prosadit ve světě filmu. Jeho rodiče pocházeli z karibského ostrova Trinidad a Tobago. Když mu bylo 10 let jeho matka náhle zemřela, což ho, jak sám říká, poznamenalo na celý život. S bratrem raději zvolili život v dětském domově, než aby se stěhovali za vzdálenou rodinou do Ameriky.  V mládí se pokoušel stát profesionálním hráčem ragby, ale školní láska ho přivedla na divadelní zkoušku, což ho později motivovalo ke studiu herectví na londýnské hudební a divadelní škole Guildhall School of Music and Drama. Zahrál si v populárních filmech jako například v krimi komedii Podfu(c)k, akčním thrilleru Colombiana, sci-fi dystopii Blade Runner 2049, či v nám nejznámějších seriálech The Walking Dead a Fear the Walking Dead. Lennie James je rovněž aktivní jako poradce pro městské černošské děti.

Zdroj a foto:  AMC Networks International

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.