Čistička vzduchu ULPA zničí i koronaviry

Neholdujete plastům, a proto pro vás není plastová čistička vzduchu s neefektivními filtry řešením? Vyzkoušejte novinku. Čističku vzduchu Senso Antiviro +, která dokáže během jediné hodiny efektivně vyčistit uzavřený prostor o objemu až 120 m2. Díky inovativnímu filtru ULPA, který je výkonnější než standardně užívané HEPA filtry se nemusíte obávat nadechnout. Doma, v kanceláři, v nemocnici.

Čistička vzduchu je nejen vyrobena z ekologických materiálů, je také navržena předními designéry, takže může působit jako doplněk v interiéru, který nehyzdí, ale zdobí. Čistička vzduchu Antiviro + pomáhá zásadním způsobem ochránit interiéry proti různým částicím virů i koronavirů.

Rozhovor s majitelem firmy Sense Karlem Semerákem: Čističku vzduchu jsem si vyvzdoroval
Ing. Karel Semerák dlouho podnikal v IT technologiích. Teprve jeho zdravotní stav ho přinutil zastavit se a změnit profesi i životní styl. Jenže neumí sedět s rukama v klíně, takže je tu další úspěšný projekt, pod který se právě podepisuje. Čističky vzduchu Sense.

Proč ta životní změna?
Většinou se k ní člověk odhodlá v okamžiku, kdy se mu změní zdravotní stav. Což byl i můj případ. Postihla mě masivní plicní embolie a já si najednou uvědomil, že se musím soustředit na jiné věci než na kariéru. Navíc jsem zjistil, že čističek vzduchu je na trhu sice hodně, ale žádná mi během rekonvalescence nepomáhala. Nevnímal jsem její účinek.

Takže váš další krok?
Rozhodl jsem se vytvořit si čističku vzduchu takovou, která mi usnadní život a umožní dýchat. Začal jsem uvažovat o možnosti výroby produktu, který by opravdu pomáhal těm, kteří mají problém se nadechnout. A další věc: rád se obklopuji hezkými věcmi a vadila mi nabídka na trhu. Plastové krabice, které uprostřed pokoje nevypadají hezky, navíc výrobci málokdy přiznají kvalitu filtračních materiálů. Nebo se chlubí certifikáty od laboratoří, které nelze dohledat, protože často ani neexistují.

To jsme ale stále na začátku…
Jak se to vezme. Spolu s rostoucím zklamáním se mi pod rukama rodila všestranná, tichá, mimořádně účinná a poctivě zkonstruovaná čistička vzduchu, jejíž pravidelné používání má skutečně měřitelný účinek. A tím dává smysl. A s ohledem na to, že jsme měli v ruce skvělý produkt, vznikla i společnost Sense Vital Air.

Proč ale tvrdíte, že může pomoci i při boji s COVID?
Na jaře, když přišla první vlna pandemie, měli jsme připravenou čističku vzduchu, která v sobě měla obrovský potenciál pomoci. Stačilo jen vyměnit filtr za jiný, s co největším množstvím účinného antivirotického materiálu. Přizpůsobit výkon motoru, vše proměřit a otestovat. Takže nyní je k dispozici na trhu čistička vzduchu Antiviro+, které pomáhá díky ULPA filtru chránit domácnosti, kanceláře i nemocniční pokoje proti částicím virů i koronaviru.

Zmínil jste se, že váš produkt se může pochlubit i oceněními…
Ano, v roce 2019 jsme získali cenu na mezinárodním veletrhu v Plovdivu. Také jsme získali ocenění Vizionáři 2019 za technologický a společenský přínos v oblasti zdravotnictví, životního prostředí, ochrany zdraví a minimalizace zdravotních rizik.

Mám ze své práce obrovskou radost. A to je ocenění největší. Dává totiž smysl.

Zdroj a foto: www.sense.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.