Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Držte se Zábradlí online!

Divadlo Na zábradlí stále zůstává v kontaktu se svými diváky – prostřednictvím podcastů Úrodná půda, osobitých rozprav Říkáme říkání, povídáme povídání či Tajemného deníku zapomenutého herce. Pro fanoušky divadla je navíc nachystaná Vánoční nabídka a zcela nový merchandise.

Podcasty Úrodná půda přinášejí rozhovory režijního tandemu Boris Jedinák a Petr Erbes s nejrůznějšími tvůrci o nejrůznějších tématech, ušité na míru uměleckému programu Divadla Na zábradlí. První díl představil mladého českého umělce Martina Hurycha, který mluvil o své tvorbě vycházející z života v Holandsku, kde vedle studia na Institute of Sonology v Haagu pracuje jako rozvažeč jídla. Druhý díl Úrodné půdy navazuje na připravovanou premiéru inscenace Freudovo pozdní odpoledne v režii Davida Jařaba. V rozhovoru s Kateřinou Zachovou Vyléčit se malbou se posluchači dozvědí o arteterapii, práci s drogově závislými a o Freudově pověstném doutníku. Tato témata budou dále rozvedena v připravovaných workshopech k nové inscenaci.

Herečky Barbora Bočková a Kateřina Císařová nabízejí pro změnu odlehčená, obyčejná povídání o obyčejných věcech – s trochou nadsázky pojmenovaná Říkáme říkání, povídáme povídání. Povídat si nebudou však jen mezi sebou, ale i s hosty z nejrůznějších divadelních profesí. První díl bude zveřejněn do konce listopadu.

Pomyslný triptych pravidelných online programů Divadla Na zábradlí doplňují místy komické, místy tragické videozpovědi herce Vojtěcha Vondráčka coby Tajemný deník zapomenutého herce. Vojtěch přes Instagram Divadla Na zábradlí sdílí osud divadelního trosečníka, který prozkoumává taje opuštěné divadelní budovy. Dle jeho vlastních slov doufá, že mu zdokumentované fragmenty jeho přežívání pomohou k poznání sebe sama a divákům snad i k objevení transcendentálních, transgalaktických sfér divadla a jeho genia loci.

Nucenou divadelní pauzu využila i produkční část týmu Divadla Na zábradlí a pro diváky připravila pestrou Vánoční nabídku s několika atraktivními produkty: Kuponové předplatné s šesti kupony, které lze vyměnit za lístek na libovolné představení z repertoáru divadla. Za cenu 1 800 Kč tedy divák získá vstupenky v hodnotě minimálně 2 100 Kč. Další součástí Vánoční nabídky jsou Poukazy, obsahující buď dvě vstupenky na místa 3. kategorie za 500 Kč, nebo dvě vstupenky do 1. kategorie za 700 Kč. K dispozici je i dárkový balicí papír a stužky s motivem Zábradlí, zbrusu nová trička a ponožky z dílny Studia Najbrt, které nesmějí chybět pod žádným vánočním stromečkem. Kuponové předplatné, Poukazy i nový merchandise lze všemožně kombinovat díky Dárkovým balíčkům, které navíc skrývají i jeden tajný speciální dárek. Jednotlivý merchandise je k dostání i v e-shopu 2market.cz.

A na co se mohou diváci těšit po uvolnění protipandemických opatření? Soubor Divadla Na zábradlí v čele s Davidem Jařabem připravuje zbrusu novou operetu Freudovo pozdní odpoledne. S původními písněmi Jakuba Kudláče na rtech se ponoří do blyštivého prostředí Vídně konce 19. století. Zakladatele psychoanalýzy ztvární Václav Vašák a na slavné pohovce se vystřídají v různých rolích Jana Plodková, Petra Bučková, Anna Fialová, Anežka Kubátová, Robert Mikluš, Jiří Černý a řada dalších.

Zdroj a foto: http://www.nazabradli.cz/cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *