Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

ZdravíZe života

Skupina Prima zakládá veřejnou sbírku na podporu sestřiček v první linii

Skupina Prima v rámci projektu Prima SVĚT za podpory herců ze seriálu Sestřičky, České asociace sester a Českého červeného kříže založila iniciativu Sestřičky sestřičkám. Ta podporuje sestry v první linii, které jsou denně v kontaktu s covid pozitivními pacienty, neúnavně o ně pečují, a mnohdy tak samy riskují své zdraví. Cílem této iniciativy je finančně podpořit sestry v nemocnicích s nejvyšším počtem pacientů, přiblížit veřejnosti jejich usilovnou práci, a především poděkovat za jejich náročné pracovní nasazení, díky kterému se daří poskytovat pacientům v nemocnicích tolik potřebnou péči.

„Do pomoci sestřičkám se může zapojit úplně každý. Jednou z možností je finanční podpora v rámci veřejné sbírky Sestřičky sestřičkám na crowdfundingové platformě Znesnáze21 nebo pomocí dárcovských DMS. Rádi bychom vybrali alespoň 10 000 000 Kč a pak tuto částku ve spolupráci s Českou asociací sester spravedlivě rozdělili mezi sestry, které ve vybraných nemocnicích pečují o covid pozitivní pacienty. Skupina Prima do sbírky Sestřičky sestřičkám věnuje na počátek 1 milion korun a následně celou sbírku podpoříme rozsáhlou mediální kampaní za podpory protagonistů seriálu Sestřičky,“ říká Aleš Pýcha, marketingový ředitel skupiny Prima.

Pandemie covidu-19 ukázala nenahraditelnost profese sestry, která je na jednu stranu úžasná, na druhou stranu ale náročná, a ne každý ji může dělat. Velice si ceníme podpory veřejnosti i médií, která v posledních měsících přichází, a věřím, že každá koruna, obzvlášť před Vánoci, může sestřičkám udělat radost a ukáže jim, že veřejnost si jejich práce cení. V neposlední řadě i milé poděkování dokáže na tvářích sestřiček vykouzlit úsměv a povzbudí je při jejich nelehké práci,“ říká Martina Šochmanová, prezidentka České asociace sester.

Do kampaně iniciativy Sestřičky sestřičkám se bez nároku na honorář zapojily tváře ze seriálu Sestřičky. Diváci televize Prima tak uvidí v selfových spotech Sabinu Laurinovou, Marka Němce, Natálii Halouzkovou, Míšu Tomešovou, Romana Zacha a Adélu Gondíkovou. Kampaň kromě televize poběží také online a na sociálních sítích. Skupina Prima iniciativu podpoří i ve zpravodajství CNN Prima NEWS a pomocí PR komunikace.

Iniciativu pomoci sestrám přivítal i herec Marek Němec. „Chtěl jsem se zapojit do pomoci a hledal způsoby. Prima byla rychlá a přišla s touhle iniciativou. Víme, že tím sestřičkám nezachráníme život, ale říkáme si, že je fajn, když na vás někdo myslí a umí vám to dát najevo. Přál bych si, aby uměl pomoct každý, kdo může,“ říká Marek Němec.

„Je to skvělá kampaň na podporu sestřiček, které přicházejí denně do kontaktu s pacienty nemocnými covidem-19. Myslím si, že toho je na ně už tolik, že jakákoli podpora je dobrá. Prima přišla s myšlenkou vybrat co nejvíce peněz. Sama sbírku startuje jedním milionem korun. Tím bych chtěl všechny oslovit, aby se přidali. Nemusí pršet, stačí, když kape. Každý příspěvek je skvělý příspěvek,“ říká herec Roman Zach.

„Myslím si, že je přirozené pomáhat. Každý po svém, podle toho, co mu jeho situace umožňuje. Ať už osobně, materiálně či jako psychická podpora. Jsem proto ráda, že jsem se, mimo jiné, mohla zapojit do pomoci sestřičkám v první linii, kterou iniciovala televize Prima ve spolupráci s Českým červeným křížem a Českou asociací sester. Prima sbírku zahájila vkladem jednoho milionu korun, a teď už je na nás, na divácích a na veřejnosti, abychom myšlenku pomoci sestrám šířili a přispěli,“ říká Sabina Laurinová.

„Přála bych si, aby se nám všem společnými silami podařilo vybrat alespoň deset milionů korun. To je cíl nejen nás herců, ale věřím, že všech, kteří si váží práce sestřiček. Já jsem se naštěstí na ta inkriminovaná oddělení nedostala, ale zprostředkovaně vím, že tam zažívají náročné směny. A tak jsem opravdu ráda přispěla,“ říká Adéla Gondíková.

„Doufám, že se podaří vybrat hezká částka. Myslím si, že my, kteří jsme nepřišli o všechnu práci, si můžeme dovolit poslat esemesku za 30, 60 nebo 90 korun. A pokud nepracujeme, můžeme o tom alespoň říct rodičům, přátelům, známým a tu myšlenku šířit. Kdo jiný si teď podporu zaslouží víc než sestřičky, které jsou na rizikových odděleních zavřené od rána do noci,“ říká Michaela Tomešová. „Pojďme společně udělat sestřičkám hezčí Vánoce, podpořme je a ukažme, že nám na jejich práci záleží,“ dodává Natálie Halouzková.

Kampaň Sestřičky sestřičkám je další z řady CSR projektů skupiny Prima a jejích vlajkových seriálů. Od počátku se snažíme seriálům Sestřičky a Modrý kód vtisknout přidanou hodnotu v podobě aktivit vedoucích k osvětě, ochraně nebo podpoře společnosti,“ dodává Aleš Pýcha. V minulosti mohli diváci na kanálech skupiny Prima vídat osvětovou kampaň „Když jde o život“, v níž herci seriálu Modrý kód edukovali veřejnost, jak lze poskytnout první pomoc. Jarní kampaň s tvářemi tohoto seriálu pak reflektovala začínající pandemii a radila, jak dodržovat hygienická opatření a jak se chránit před nakažením koronavirem.

Jak může veřejnost přispět finančně?

  • Veřejnou sbírku Sestřičky sestřičkám lze podpořit pomocí crowdfundingové platformy Znesnáze21. Zaslání daru je snadné – přispět lze na pár kliknutí a dostanete potvrzení o daru. Navíc můžete společně s příspěvkem zanechat sestrám povzbudivý vzkaz.
  • Darovat můžete i prostřednictvím dárcovské SMS (DMS). Stačí jen na číslo 87777 poslat jednoduchou textovou SMS a vybrat částku, kterou chcete iniciativu Sestřičky sestřičkám podpořit. DMS lze odesílat v hodnotě 30, 60 či 90 Kč. Sestřičky sestřičkám obdrží 29, 59 či 89 Kč.

DMS SESTRICKY 30
DMS SESTRICKY 60
DMS SESTRICKY 90

Více informací na www.darcovskasms.cz. Službu DMS provozuje Fórum dárců. Technicky zajišťuje ATS Praha.

Řekněte o našem projektu svým přátelům a rodině
Budeme rádi, když o naší iniciativě Sestřičky sestřičkám řeknete dál – třeba na svých sociálních sítích. Sdílejte své příběhy přes propojovací hashtag #SestrickySestrickam, nezapomeňte označit instagramový profil Sestřiček @Sestřičky_MK nebo @Primaftv či facebookový profil Sestřiček @Sestřičky. Pošlete nám námět na reportáž nebo příběh sestřiček z přední linie. Budeme rádi i za další nápady či inspiraci: sestrickysestrickam@iprima.cz. Více o projektu na www.sestrickysestrickam.cz.

Partneři projektu
Prima SVĚT
Komunitní projekt Prima SVĚT představila skupina Prima v roce 2018. Jeho cílem je pomáhat lokálním komunitám po celé České republice a zatraktivňovat veřejná prostranství, kde se pak mohou potkávat rodiny i místní obyvatelé. Skupina Prima tomuto projektu poskytuje nejen finanční a mediální podporu, ale do těchto realizací dobrovolnicky zapojuje i své zaměstnance a spolupracovníky. V neposlední řadě do svých projektů synergicky zapojuje i své obchodní partnery.

Mezi nejnovější počiny v rámci Prima SVĚTA patří zábavně-naučná stezka Prima ZOOM v Zahrádkách u České Lípy. Navazuje tak na Primáčkovo dětské hřiště v Řevnicích, zábavně-naučnou stezku Prima ZOOM v Barokním areálu Skalka v Mníšku pod Brdy a dětské koutky na Klinice popáleninové medicíny Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a v Centru dětské chirurgie a traumatologie Thomayerovy nemocnice. Právě se realizuje alej Bedřicha Smetany v Obříství a dětský koutek v rámci Fakultní nemocnice v Ostravě. Více o projektu na www.prima-svet.cz.

Česká asociace sester
Česká asociace sester (ČAS) je dobrovolná, samosprávná, nepolitická profesní organizace zdravotnických pracovníků se středoškolským, vyšším odborným a vysokoškolským vzděláním. Je to největší odborná profesní organizace nelékařských pracovníků působící v resortu zdravotnictví, sociální péče, školství a ve všech oblastech soukromého nebo jiného podnikání, bez ohledu na národnost nebo náboženské vyznání, s působností po celé České republice. ČAS se ve své činnosti zaměřuje na rozvoj ošetřovatelství jako oboru i jako povolání, podporu vydávání odborných publikací, spolupráci s institucemi a na rozvoj mezioborové a mezinárodní spolupráce. Více o asociaci na www.cnna.cz.

Český červený kříž
Společnost Český červený kříž (ČČK) je humanitární společností působící na celém území České republiky a je součástí Mezinárodního červeného kříže. Působí zejména v oblasti humanitární, sociální, zdravotní a zdravotně-výchovné. ČČK podle uvedeného zákona plní zejména tyto úkoly: působí v oblasti civilní obrany a ochrany obyvatelstva a poskytuje pomoc v případech katastrof a jiných mimořádných událostí; poskytuje zdravotnické, záchranné, sociální a další humanitární služby; působí jako výlučně uznaná pomocná organizace vojenské zdravotnické služby; šíří znalost Ženevských úmluv a působí v oblasti zdravotně-výchovné a spolupracuje s poskytovateli zdravotní péče. Více o společnosti na www.cervenykriz.eu.

Znesnáze21
Znesnáze21 je charitativní crowdfundingová platforma, která poskytuje bezpečné místo pro setkávání těch, kteří potřebují pomoc, s těmi, kteří ji nabízejí. Proto skupina Prima a projekt Prima SVĚT spojily síly právě s platformou Znesnáze21, a dokážou tak pomoci sestrám napřímo. Kromě přívětivého a přehledného uživatelského prostředí nabízí platforma i vysokou míru jistoty – dárci si mohou být jisti, že přispívají lidem či organizacím, kteří pomoc skutečně potřebují. Více o platformě na www.znesnaze21.cz.

Fórum dárců
Fórum dárců je jediný celorepublikový spolek zastřešující dárce v České republice. Na budování a rozvoji prostředí pro dárcovství pracuje Fórum dárců úspěšně od roku 1997, již více než 20 let. Při Fóru dárců se vyprofilovala Asociace nadacíAsociace nadačních fondů a Asociace firemních nadací a fondů, které sdružují šest desítek členů. Více informací o spolku na www.donorsforum.cz.

Zdroj a foto: Prima

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *