Romain Grosjean: Mám rád barbecue, ale tohle bylo moc!

Kdo viděl strašlivou nehodu Romaina Grosjeana ve Velké ceně Bahrajnu F1, ještě dnes nechápavě kroutí hlavou, jak že mohl otec tří dětí z plamenů sám vystoupit. A co víc, že se mu vlastně nic vážného nestalo! Samozřejmě naštěstí. Celý (nejen) sportovní svět si oddychl úlevou.

Přesto, že se Romain Grosjean chtěl vrátit do kokpitu co nejdříve, podle šéfa stáje Haas Günthera Steinera bude nejlepší, když jeden podnik vynechá. „Potřebuje si oddechnout. Naše volba rychle padla na Pietra, který s týmem už dva roky pracuje jako testovací a rezervní jezdec.“ Pro čtyřiadvacetiletého jezdce je to ideální příležitost jak potvrdit svůj nesporný talent. „A také odměna za trpělivost,“ doplnil Steiner s tím, že ho čeká velmi náročná zkouška. Přesto mu tým věří. Fittipaldi však nebude mít dokonalou startovní pozici. Se současným monopostem Haas se totiž ještě živě neseznámil, zná ho pouze ze simulátoru.

Poslední podnik letošní sezóny F1 v Abú Dhabí by se pak mělo vše vrátit do starých kolejí a do kokpitu by měl (možná naposledy v kariéře F1) usednout Grosjean, který moc rád jezdí do Prahy. Ten si sice přál jet už o nadcházejícím víkendu, proti však byli i lékaři. „Cítím se dobře. Ale pravda je, že i když mám rád barbecue, tak tohle grilování bylo moc i na mě,“ dělal si pilot legraci z nehody, ze které fanouškům ještě dnes naskakuje husí kůže. Ovšem i na tomto je vidět, že jezdci F1 jsou opravdu drsní chlapi.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.