Tipy na domácí koktejly

Místo vánočních večírků, teambuildingů a posezení s přáteli v oblíbených hospůdkách a barech budeme o poznání častěji sedět doma. Jestli chcete nudné podzimní dny rozzářit a namíchat třeba pro kamarády a kamarádky i v domácích podmínkách koktejl jako z baru, máme pro vás návod. Inspirujte se recepty, které zvládnete doma a za pár minut.

Cloudy Bubbles
Jednoduchý koktejl, který se hodí k domácí pohodě. Na jeho přípravu budete potřebovat oblíbené a snadno dostupné podzimní suroviny, jako je jablečný mošt a skořice. Pro zjemnění chuti použijte Bohemia Sekt demi sec, jehož chuť je prověřená 50 lety tradice. Pokud si dáváte zrovna pauzu od alkoholu, vyzkoušejte verzi bez rumu a s nealkoholickým sektem.

Ingredience
2 cl světlý rum
1 cl medová voda
5 cl jablečný mošt
5–6 cl Bohemia Sekt demi sec
Sušené jablko a skořice na ozdobu

Postup:
V kalíšku se středně teplou vodou rozpustíme lžičku medu v poměru 1:1. Připravenou sklenici na stopce naplníme ledem. Postupně přiléváme světlý rum, jablečný mošt a medovou vodu. Do hotového základu pomalu doléváme Bohemia Sekt demi sec. Nápoj promícháme tak, aby se všechny ingredience spojily. Na závěr dozdobíme plátkem sušeného jablka a skořicí.

Tip barmana:
Pro dosažení originální chuti koktejlu se vyhněte použití náhražek, například jablečného džusu, který má jinou konzistenci i příchuť než mošt.

Hrušková Mimosa
Zima klepe na dveře, ale to neznamená, že by byly za námi i příjemně strávené chvíle. Hezké okamžiky nás čekají i v této roční době. Cava Freixenet Carta Nevada, svěží a sladká, pak dovede z nich připravený drink k dokonalosti.

Ingredience:
Cava Freixenet Carta Nevada
500 ml hruškového džusu
1 jablko nakrájené na tenké plátky
3 celé skořice + další na ozdobu sklenic
snítky tymiánu na ozdobu

Postup:
Hruškový džus krátce povařte s celou skořicí. Nechte vychladnout. Sklenice naplňte ledem a do poloviny nalijte připravený džus. Dolijte Cavou Freixenet Carta Nevada a ozdobte plátkem jablka, který předem pokapejte citronovou šťávou, aby si zachoval barvu. Na závěr připojte celou skořici a snítku tymiánu.

Mionetto blueberry lemon
I když to za okny na léto rozhodně nevypadá, připomenout si ho můžete snadno a rychle pomocí svěžího citrusového drinku. A vitamíny se přeci hodí, ne?

Ingredience:
1,5 dcl Prosecco Mionetto
4 cl limoncello
2 cl citronový sirup
borůvky, tymián a citrón na ozdobu
led

Postup:
Do sklenky vložte několik kostek ledu. Ty zalijte proseccem, sirupem a limoncellem. Dobře promíchejte a ozdobte tymiánem, borůvkami i citrónem.

Mock Mimosa
Chcete pohostit abstinenta, řidiče nebo toho, kdo si právě dává podzimní detox? Připravte mu nealkoholický koktejl. Abyste dosáhli požadované chuti drinku a zachovali příjemné perlení, přidejte nealkoholický Bohemia Sekt.

Ingredience:
1 cl medová voda
5 cl čerstvá mandarinková šťáva
5–6 cl nealkoholický Bohemia Sekt
Rozmarýn a řez mandarinky na ozdobu

Postup:
V kalíšku se středně teplou vodou si rozpustíme lžičku medu v poměru 1:1. Sklenici naplníme ledem. Poté přidáváme postupně mandarinkovou šťávu, medovou vodu a doléváme nealkoholickým Bohemia Sektem. Poté promícháme všechny suroviny a na závěr dozdobíme rozmarýnem a řezem mandarinky.

Tip barmana:
Pokud lehce opálíte rozmarýn, docílíte tak příjemného rozvonění této bylinky.

Havajské potěšení
Oproti dřívějšku máme dnes výhodu, že i během podzimu a zimy bez problémů seženeme rozmanité druhy ovoce, se kterým bez problémů vykouzlíte parádní letní koktejl. Pokud si chcete připomenout léto, vsaďte na vinný koktejl Havajské potěšení.

Ingredience:
1 ks ananasu
Bílé víno Motýl
Led
Dekor: snítka máty na ozdobu

Postup:
Ananas oloupeme a nakrájíme na kostky. Vložíme jej do mixéru a spolu s ledem rozmixujeme na smoothie. Poté nalijeme do skleničky a dolijeme vychlazeným bílým vínem Motýl v poměru 1:1. Na ozdobu použijeme snítku máty, případně plátek ananasu.

Sharp company
Koktejl sladkokyselé chuti se štiplavým závěrem udělá velký dojem. Díky zázvoru je ideální jak pro sychravé večery, tak i jako koření nejen domácích večírků. Jeho příprava je sice náročnější a vyžaduje použití šejkru, za vynaložené úsilí vám bude odměnou koktejl jako od profesionála.

Ingredience:
2 cl Bourbon
1 cl čerstvá citronová šťáva
2 cl medová voda
3 plátky zázvoru
5–6 cl Bohemia Sekt Brut
Kandovaný zázvor a tymián na ozdobu

Postup:
Čerstvý zázvor rozmixujme tyčovým mixérem nebo rozdrtíme v hmoždíři. Poté dáme do šejkru a postupně přiléváme bourbon, medovou vodu a citronovou šťávu. K surovinám přidáme kostky ledu a šejkrujeme. Abychom vyloučili zbytky zázvoru, důkladně cedíme přes sítko. Hotový základ přelijeme do sklenice na stopce a pomalu dolijeme sektem a promícháme. Na závěr ozdobíme kandovaným zázvorem a tymiánem.

Tip barmana:
Intenzitu jednotlivých chutí si každý může vyladit dle svých preferencí. Pro milovníky kouřových chutí doporučuji nahradit bourbon kouřovou skotskou whisky.

Foto: Bohemia Sekt 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.