Komiksová herní událost roku – Batman vstupuje do světa Fortnite!

Česká  republika bude patřit mezi ty vyvolené země, kde budou mít fanoušci štěstí a  budou u toho! 

Fortnite je jednou z nejpopulárnějších multiplayerových akčních her současnosti, Batman je  tím nejpopulárnějším superhrdinou vůbec. Co se stane, když se spojí tyto dva fenomény?  Událost roku (a to v mnoha ohledech) – šestidílná minisérie, ve které se Batman, spolu s Catwoman a dalšími postavami, dostanou trhlinou v prostoru do světa Fortnite

„Klidně by to mohla být jen další mlátička,“ říká Petr Litoš z Nakladatelství CREW, „ale scénář dostal na starost zkušený autor Christos Cage, který už přispíval do řad Amazing Spider-Man,  Superior Spider-Man a mnoha dalších. Má zkušenosti i s videohrami – coby jeden z autorů  stojí i za scénářem veleúspěšného Marvel‘s Spider-Man. Takže to celé vytvořil tak, aby to  bavilo nejen hráče, ale i komiksové čtenáře, kterým Fortnite nic neříká. Aby to fungovalo  samo o sobě, jako dobrý komiksový příběh, který navíc v mnohém připomíná třeba slavné  Memento a další filmy Christophera Nolana.“ 

Autor totiž využil nejen herní svět (aby to sedělo, dohlíželi na dílo přímo herní tvůrci), ale i  ustálené herní zákonitosti. Třeba i to že postavy nemohou mluvit a že se svět po nějaké době  restartuje a vše začíná znova od začátku. Hrdinové z DC si dokonce ani nepamatují nic ze své  minulosti, což ale není věc, která by mohla největšího detektiva světa zastavit.  

Ani desítky protivníků, hrdinů i padouchů – včetně Harley Quinn. „Tohle ale není všechno, čím je tento projekt unikátní,“ říká Petr Litoš.Příběh u nás vyjde  v šesti zhruba čtyřiadvacetistránkových sešitech, bude se prodávat převážně přes novinové  stánky – a bude to první komiks, který u nás vyjde zároveň se zahraničním vydáním. Proč?  Každý komiks totiž bude obsahovat originální kód, který čtenáři poskytne možnost nových  předmětů do hry – a to na všech dostupných přístrojích, ať už je to PlayStation, Xbox,  Nintendo Switch, PC, Mac nebo zařízení se systémem Android. A rozhodně nechceme, aby byli čeští hráči Fortnite před svými zahraničními soupeři nějak  znevýhodněni!“

Tímto simultánním vydáním se řadí Česká republika po bok Ameriky, Německa, Itálie,  Brazílie a Španělska. Hned v prvním čísle dostanou hráči v těchto zemích k dispozici nový  tematický oblek pro Harley Quinn. A pro majitele všech šesti kódu je připraveno něco  opravdu velkého – obrněný batmanovský kostým! 

To jsou ale jen bonusy k samotnému skvělému komiksu, který bude pro hráče Fortnite  znamenat hlubší ponoření do světa, a odhalení dosud nepoznaných končin a tajemství. Komiks si ovšem užijí i ti, co s Fortnite a vůbec počítačovými hrami nemají žádné  zkušenosti. Díky důrazu na Batmana, který vstupuje do neznámého světa a snaží se ho  pochopit (a hlavně se z té nekonečné akční smyčky dostat), je snadná orientace i pro hrami  nepostiženého čtenáře. A díky zábavnému a napínavému scénáři Christose Cage a  sympatické, dynamické a přehledné kresbě skvělého Reillyho Browna, který u nás už zaujal  komiksem Deadpool: Drákulova výzva.

Šestidílná série se objeví přímo na novinových stáncích a bude vycházet velkou rychlostí,  hned po čtrnácti dnech. První číslo se objeví 20. dubna tohoto roku! 

O FORTNITE:  
Fortnite je zcela zdarma distribuovaná online hra, ve které hráči a jejich kamarádi mohou  bojovat do posledního muže, nebo společně bojovat proti invazi „zombií“. Je možné si i  vytvářet vlastní světy a bojové arény, či sledovat naživo akce ostatních hráčů. Hra získala  mnohá herní ocenění, včetně Game Critics Awards, Teen Choice Awards, Golden Joystick  Awards, Gamers Choice Awards a mnohé další. Její úspěch byl téměř okamžitý – už první rok  se do hry zapojilo přes 125 miliónů hráčů. Fortnite se dá stáhnout a okamžitě hrát na  přístrojích PlayStation, Xbox, Nintendo Switch, iOS, Android, PC a Mac.

O DC: 
DC (patřící do Warner Media) je americké komiksové vydavatelství, které patří mezi největší  vydavatele komiksů a grafických románů na světě. Společnost byla založena roku 1934  jako National Allied Publications. Název DC pochází z jejich populární komiksové  série Detective Comics, která je vydávána již od roku 1937. Nejznámějšími postavami jejich  komiksových příběhů jsou Superman, Batman, Wonder Woman, Flash, Aquaman, Green  Arrow, Harley Quinn… Známé jsou i týmy Liga Spravedlnosti, Sebevražedný oddíl a Mladí  Titáni. Jejich komiksy pravidelně vychází v České republice.

O NAKLADATELSTVÍ CREW: 
Největší a nejstarší komiksové nakladatelství v České republice vzniklo v roce 1997. Ročně  vydává více jak sto komiksových knih, a to pod heslem „světové komiksy česky“. Jako první nakladatelství v České republice navázalo spolupráci s japonským vydavatelem  Kodansha, díky čemuž můžou na českém trhu vycházet světoznámé manga série. Nakladatelství CREW spolupracuje jak s DC Comics, tak Marvelem. Najdete zde také tituly od  Image, Dark Horse a množství evropských komiksů. Tituly Nakladatelství CREW se klenou širokým věkovým spektrem (od dětských komiksů přes  teen a young adult až po dospělé) ve všech myslitelných žánrech. Nakladatelství se dlouhodobě věnuje i popularizaci komiksů v České republice – ať už  prostřednictvím každoroční akce CRWECON, nebo produkcí YouTube pořadu KOMIKSÁŘ, či  aktivní spolupráci s knihovnami a školami.

Zdroj a foto: www.crew.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.