Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Ze života

Projekt Zodpovědné hraní spustil podcast s názvem Hraj se sebou fér! Přizval si odborníky i známé osobnosti

Podcast Hraj se sebou fér! přináší poutavé příběhy, tipy a rady ať už z oblasti psychologie nebo třeba financí a to nejen pro hráče a jejich blízké. Moderování se ujal Filip Horký a Michala Hergetová, kteří společně se svými hosty nahlíží pod pokličku aktuálních témat, edukují své posluchače a radí, jak být fér sám k sobě i svému okolí. Podcast vznikl v rámci projektu Zodpovědné hraní, který funguje pod záštitou Institutu pro regulaci hazardních her (IPRH). Nové díly budou vycházet jednou až dvakrát měsíčně.

Čerstvá novinka mezi audio pořady s názvem Hraj se sebou fér! se věnuje konkrétním zkušenostem s gamblerstvím i odborným poznatkům z oblasti adiktologie, psychologie či financí. Tvůrci podcastu z Institutu pro regulaci hazardních her a projektu Zodpovědné hraní v něm plně přiznávají, že hazardní hry jsou spojené s vážnými problémy, které závislost na nich vyvolává, a věnují jim velkou pozornost. Zároveň ale ukazují cesty, jak k hazardu přistupovat zodpovědně, aby neměl negativní následky a nezraňoval samotné hráče ani jejich rodiny a přátelé. První epizody o souvisejících tématech jsou už nyní k poslechu na Spotify, Apple Podcasts a dalších platformách.

Chceme dát lidem možnost zjistit dostatek informací nejen o hazardním hraní, regulaci a seberegulaci, ale také o tom, jak se závislostí bojovat a jak jí předcházet. Zároveň se budeme věnovat tipům, jak v dnešní hektické a nátlakové době dbát na duševní zdraví, a třeba také tomu, jak zacházet se svými financemi,” popisuje manažerka projektu Zodpovědné hraní Petra Šebo.

Promluví známé osobnosti i odborníci z praxe
Moderátoři Filip Horký s Michalou Hergetovou postupně vyzpovídají osobně či profesně zainteresované hosty, kteří posluchačům na problematiku hazardu nabídnou různé úhly pohledu. Paleta témat i hostů podcastu je široká a nebude tak chybět například ředitel Institutu pro regulaci hazardních her Jan Řehola či vědecký poradce Národního protidrogového koordinátora a ředitel výzkumu a vzdělání ve společnosti Podané ruce Viktor Mravčík ani odborník na patologické hraní, expert české asociace adiktologů pro oblast gamblingu František Trantina. Svůj postoj k hraní a jeho regulaci ale prozradí i Pavel Novotný známý nejen jako starosta Řeporyjí, ale také jako profesionální hráč pokeru a vlastník pokerového webu.

Další díly se budou věnovat například finanční gramotnosti hráčů, možnostem dostupné psychologické pomoci, fenoménu online hraní, nelegálnímu hazardu u dětí a mladistvých, radám pro rodinné příbuzné gamblerů či dopadům covidu-19 a novým trendům v oboru.

Největší motivací tvůrců je přitom vést osvětu a přispět k prevenci před rizikovým chováním hráčů. Díky tomu by se posluchači podcastu měli stát znalejšími a připravenějšími na potencionální rizika. „Doufáme, že posluchače inspirujeme k tomu, aby případné problémy začali řešit včas. Nebáli si říct o pomoc a věděli, kde ji hledat. Nezáleží, jestli se potýkají se závislostí, úzkostmi nebo stresem. Zda se problém týká přímo jich nebo někoho, na kom jim záleží. Chceme ukázat, že řešit jakoukoliv nepohodu není ostuda, a že cesta vždy existuje. A my chceme posluchačům pomoct najít směr,” doplňuje Šebo.

Institut pro regulaci hazardních her
Institut pro regulaci hazardních her, který zastupuje 95 % legálního hazardního trhu, v posledních měsících ve spolupráci s odborníky a provozovateli hazardních her připravoval samoregulační projekt, který jde nad rámec současné zákonné regulace s cílem dosavadní dílčí snahy provozovatelů v politice zodpovědného hraní sjednotit, rozvíjet a koordinovat.

Projekt Zodpovědné hraní
Projekt Zodpovědné hraní má za cíl podpořit prevenci a zabránit vzniku rizikového hráčství, edukovat širokou veřejnost o zodpovědném hraní, spolupracovat s odbornými organizacemi na vzdělávání a výzkumu, včasně detekovat potenciálně rizikové hráče a účinně adresovat pomoc. Mezi jeho základní pilíře patří závazky zodpovědného chování provozovatelů, zodpovědná reklama, nástroj na včasnou detekci rizikových hráčů, týden zodpovědného hraní, školící centrum nebo webová stránka.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *