Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Bydlení

Hobby řetězové pily: Jakou vybrat, aby podpořila nadšení z práce?

Někdo rád ve volném čase pečuje o zahradu, někdo se mění v nadšeného kutila. I když zaměstnání může být zároveň koníčkem, není nad seberealizaci na vlastní zahradě, v dílně, čistě pro potěšení. Jakou řetězovou pilu z hobby kategorie vybrat, aby v nadšení podpořila? Ivo Žirovnický, zástupce značky Fieldmann přiblíží možnosti.

Klasikou pro hobby použití je řetězová pila elektrická. Hodí se na občasné řezání na zahradě u domu, ale díky absenci palivových výparů se uplatní i v dílně,“ říká Ivo Žirovnický, zástupce značky Fieldmann a dodává: „Výkon elektrických pil se zpravidla pohybuje od 1600 do 2500 W, což nás ale při hobby použití vůbec neomezuje. Pár polínek do krbu, prořezání keřů v zahradě a drobné kutilské počiny v dílně zvládnou i stroje s výkonem na dolní hranici uvedeného rozpětí“. Pro větší množství připravovaného dřeva na topení však zvolte pilu silnější, s příkonem kolem 2400 W.

U elektrické pily oceníte neomezený zdroj energie. Není potřeba doplňovat palivo ani dobíjet baterii. Snadná je jak obsluha, tak údržba. Nemusíte totiž seřizovat karburátor, myslet na výměnu filtru nebo svíček. Stačí udržovat pilu čistou s ostrým řetězem a občas doplnit olej pro mazání. Elektrická pila je tichá, lehká, snadno se s ní manipuluje. Pokud tedy neplánujeme opouštět prostor v dosahu elektrické sítě, je tento typ pily pro hobby využití ideální.

Akumulátor rozhýbe i jiné stroje
Akumulátorové pily jsou stále oblíbenější. Baterie jim zajišťuje nezávislost na připojení do elektrické sítě, takže s nimi můžete řezat, případně kácet menší stromy, i na vzdáleném konci zahrady. Pro rychlé ořezání keře nebo zkrácení prken na nový plot nemusíte natahovat prodlužovačku, čímž si ušetříte zbytečnou práci. Baterie, která pilu pohání, může později snadno oživit i širokou škálu dalších strojů, stačí vybrat pilu z aku programu Fieldmann s jednou kompatibilní baterií. „Výdrž baterie, která může práci limitovat, řeší pořízení dvojice akumulátorů. Zatímco jeden používáte, druhý můžete nabíjet,“ radí Ivo Žirovnický.

A jak je to u benzínu…
Zatímco „lesáci“ potřebují výkonnou pilu s dlouhou lištou, pro hobby využití stačí pila menší, s lištou kolem 40 cm. „Velkou výhodou menší pily je lehkost, srovnatelná u značky Fieldmann s elektrickými stroji,“ doplňuje Ivo Žirovnický a dodává: „I s pilou osazenou motorem o objemu kolem 50 cm3 můžete pokácet a nařezat slabší strom.“ Benzínová pila je dobrou volbou i pro častější používání, nehodí se však kvůli benzínovým zplodinám pro práci v uzavřených prostorách. Nevýhodou může být také hlučnost a složitější údržba, případně obsluha. To však řeší některá vylepšení moderních pil, například startování nezahřáté pily Fieldmann usnadňuje systém C.D.I.

3x tip na pily FIELDMANN
Benzínová pila s důrazem na pohodlí při práci
Pohodlí při delší práci je důležité. I proto je novinka Fieldmann, řetězová pila Fieldmann FZP 5316-B navržena s ohledem na ergonomii a pohodlí při práci. Výborně vyvážená konstrukce snižuje únavu a zajišťuje jistý úchop pro maximální kontrolu na strojem a tím pádem i bezpečnost. Benzínová řetězová pila Fieldmann FZP 5316-B je důkladným pomocníkem pro prořezávání větví, přípravu dřeva na zimu nebo kácení menších stromů. Lišta pily dlouhá 405 mm umožňuje i hrubé řezání, ale zároveň neztrácí možnost jemnějších prací.

Palivová nádrž o objemu 550 ml je velká tak akorát: Nemusíte brzy přerušovat práci na doplnění benzínu, ale přitom není tak těžká, aby práce byla po chvíli příliš namáhavá. Dvoutaktní jednoválcový motor o obsahu 53 cm³ nabízí výkon 2,0 kW a vyznačuje se jednoduchým startovacím systémem easy start. Součástí balení je i láhev na míchání paliva. Doporučená cena: 2799 Kč

Technické parametry pily Fieldmann FZP 5316-B:
Benzínová motorová pila
2-taktní 53cc, jednoválec chlazený vzduchem
2,0 kW/ 11 000 ot./min; RYCHLOST ŘETĚZU: 21M/S
405 mm lišta a řetěz (rozteč: 0,325”, rozchod: 0,058”)
Palivová nádrž: 550 ml; Olejová nádrž: 260 ml
Funkce: EASY STARTER

I základní model elektrické pily má výborné parametry
Moderní, malá lehká pila Fieldmann FZP 2105-E je základním modelem v řadě elektrických řetězových pil Fieldmann. Za dostupnou cenu představuje pracanta vhodného na všechny běžně prováděné činnosti okolo domu, jako prořezávání stromů a keřů nebo zpracování větví, ale i na přípravu menšího množství palivového dřeva. Pila je velmi snadno ovladatelná, což podporuje také protiskluzová úprava madla.

Motor o příkonu 1800 W a pilová lišta 14″ s optimální délkou 355 mm jsou předpokladem velmi dobrého výkonu a plynulého řezu. Menší rozměry a podélný tvar umožňují dostat se i do hůře přístupných míst. Hmotnost pily s lištou a řetězem činí jen 5 kg. Řetěz je mazán automaticky. Samozřejmostí modelu jsou bezpečnostní prvky jako zubová opěrka, bezpečnostní řetězová brzda, která chrání před zpětným rázem, a bezpečnostní spojka řetězu, která po uvolnění spínače okamžitě řetěz zastaví. Doporučená cena: 1499 Kč

Technické parametry pily Fieldmann FZP 2105-E:
Elektrická řetězová pila
Příkon 1800 W
Délka pilové lišty 14″/355 mm
Dělení řetězu 3/8´
Šíře řetězové drážky 1,3 mm
Bezpečnostní brzda řetězu
Automatická olejová pumpa
Kapacita olejové nádrže 220 ml
Hmotnost 5 kg s lištou a řetězem

S kompatibilní baterií do dalších strojů
Velmi obratná a dokonale mobilní. To jsou největší klady akumulátorové pily Fieldmann FZP 70805-0. S takovou pilou nemusíte hledat nejbližší zásuvku nebo uhánět s kanystrem na benzinovou pumpu. Díky dvojici akumulátorů se můžete volně pohybovat po dílně nebo zahradě.

Promyšlený systém FAST POWER 20 V zaručuje kompatibilitu baterií ze všech výrobků této řady – až skončíte s řezáním použijete akumulátor o kapacitě 2Ah nebo 4Ah do jiného stroje z rodiny FAST POWER 20 V a můžete pokračovat v práci.

Díky bezuhlíkovému motoru s dlouhou životností má pila FZP 70805-0 prakticky nulové nároky na údržbu. Bezpečnost při práci je značky Fieldmann prioritou, stroj je proto vybaven obouručním spínáním, které brání náhodnému startu a navrch i elektronickou brzdou chodu – jedná se tedy o nejvyšší stupeň bezpečnosti ve své třídě. Díky komfortním měkčeným zónám se pila dobře drží a v ruce neklouže. Doporučená cena: 3.999 Kč bez baterie a nabíječky


Technické parametry pily Fieldmann FZP 70805-0:
Akumulátorová řetězová pila
Aku program FAST POWER 20 V
2 × 20 V Li-Ion baterie (není součástí balení)
Délka lišty 30 cm
Bezuhlíkový motor
Elektronická brzda
Měkčená ergonomická rukojeť
Hmotnost 3,9 kg
Obouruční spínání

Zdroj a foto: FIELDMANN

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *