Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

BydleníSoutěž

VELUX otvírá soutěžní brány, vyhrát lze střešní okna

Společnost VELUX zahájila časově omezenou výherní akci: Zájemci o nová střešní okna se od 2. dubna až do 3. května 2024 mohou registrovat na  http://www.velux.cz/soutez. V kontaktním formuláři pouze potvrdí souhlas s podmínkami soutěže. Následně je zkontaktuje zákaznický servis společnosti VELUX, poradí jim s výběrem výrobků i postupem výměny starých oken za nová a propojí je s doporučenou montážní firmou. Počínaje 8. dubnem vylosuje VELUX každé pondělí tři výherce, kteří mohou získat až 10 střešních oken vč. montážních doplňků v celkové hodnotě do 100 tisíc korun. Losovat se bude celkem pětkrát, naposledy 6. května.

Profukující okna, rosení skel, tu a tam náznak plísně… Možná i váš domov si už zaslouží nahradit vysloužilá střešní okna jejich moderní verzí s tepelněizolačním trojsklem, lepším odhlučněním a třeba i dešťovým senzorem a dálkovým ovládáním. Navíc díky aktuální akci VELUX teď můžete nová střešní okna vyhrát! Během 5 týdnů budou každé pondělí až do 6. května vylosováni vždy 3 výherci, kteří od společnosti VELUX získají střešní okna a potřebná montážní řešení s horní hranicí odměny ve výši 100 tisíc korun vč. DPH (samotná instalace oken není součástí výhry). Losuje se vždy z těch, kteří projevili zájem o nová střešní okna v předchozím týdnu.

Nová střešní okna VELUX generují pasivní solární zisky
Z výpočtů odborníků vyplývá, že výměnou starých střešních oken za ta moderní s trojsklem lze snížit úniky tepla až o polovinu. Nová střešní okna VELUX mají výrazně lepší izolační vlastnosti, zásluhu na tom má jejich inovativní konstrukce a použití vysoce kvalitních materiálů. Příkladem mohou být střešní okna VELUX Standard Plus GLL/GLU s hodnotou součinitele prostupu tepla U= 1,0 W/m2K (při zapuštěné montáži dokonce jen Uw = 0,94 W/m2K) a se schopností generovat pasivní solární zisky, tedy „vytápět zdarma“ a zlepšovat tak energetickou bilanci domu. Pozitivním efektem trojskla s tabulemi v různých tloušťkách je vedle tepelné izolace také redukce hluku zvenčí, účinnou absorpci hluku při různých frekvencích vyjadřuje hodnota zvukového útlumu Rw = 35 dB. Lepší zvuková izolace se projeví i snížením hluku z dopadajících kapek deště. V neposlední řadě je třeba zmínit snadnou údržbu, protože vnější sklo je opatřené samočistící vrstvou. Při dešti kapky vytvoří jednolitou vrstvu a ze skla stečou nejen samy, ale vezmou s sebou i nečistoty.

Vybírat můžete celodřevěná okna nebo bílé bezúdržbové provedení, jehož dřevěný rám je chráněn vodotěsnou polyuretanovou vrstvou. Takové okno už nikdy nebude potřeba přebrušovat ani lakovat, na rozdíl od starých původních oken. Nová střešní okna VELUX můžete pořídit jako dálkově ovládaná a o efektivní větrání se může postarat inteligentní technologie VELUX ACTIVE with NETATMO, která sama zajistí větrání nebo zastínění.

Střešní okna VELUX s integrovaným motorem už nejsou luxus, ale standard
Nově jsou dodávaná s elektrickým nebo solárním motorem integrovaným již z výroby také střešní okna VELUX Standard, tedy základní kategorie střešních oken, která jsou ekonomicky nejvýhodnější variantou oken s trojsklem. Luxus dálkového ovládání a bezstarostného větrání s dešťovým senzorem se díky tomu stal cenově dostupným a nemusí už být jen řešením pro ovládání oken umístěných vysoko ve střeše.

Výměna střešního okna je snadná a rychlá
Výměny střešního okna se netřeba obávat, na rozdíl od výměny fasádního okna se na střeše nezasahuje do zděné konstrukce, takže jde o rychlou a čistou, bezprašnou práci. Pokud má nové okno stejnou velikost jako původní a není potřeba zasahovat do interiérového ostění, zkušený řemeslník práci zvládne za dvě až tři hodiny. Výměna může odstranit i tepelné mosty v konstrukci střechy kolem okna a s nimi i riziko vzniku plísní. Při zásahu do ostění a s použitím prefabrikovaného ostění VELUX může výměna trvat přibližně 4 až 5 hodin.

Zdroj a foto: VELUX

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *