Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zdraví

Přírodní záchrana na letní výlety! 

Slunečné počasí a letní teploty nám dodávají energii a zároveň signalizují, že můžeme vyrazit někam ven a užít si volno se vším všudy. V horkých dnech je naše pokožka vystavena slunečnímu záření, pleť bývá dehydratovaná, často nadměrně vysušená a náchylná ke spálení. Nepodceňte její ochranu a použijte přírodní pomocníky. 

Pokud trávíme volný čas aktivně sportem v přírodě, měli bychom počítat i s možností nepříjemných hmyzích kousnutí nebo drobných zranění a být na ně připraveni. V takto nečekaných případech se hodí mít po ruce nebo v cestovním zavazadle bylinkovou “kápézetku”, která nám zajistí rychlé a účinné ošetření pokožky. Které produkty by v ní neměly chybět a proč? 

Základním kritériem při výběru kosmetiky  je pro většinu z nás zejména šetrnost k organismu a s tím související nulové procento chemických přísad. Pokud je navíc produkt český a je vyroben ručně podle tradiční receptury, jako u společnosti Dr. Dudek, je to o důvod víc s výběrem neváhat ani chvilku. 

Nezbytností v KPZ by měly být výrobky s propolisem, jehož dezinfekční, konzervační, antimikrobiální a antibiotické účinky jsou využívány od nepaměti. Přírodní propolisová tinktura má všestranné použití. Při zevní aplikaci neředěná tinktura zklidňuje a dezinfikuje podrážděnou pleť. Můžeme ji aplikovat na drobné ranky, vřídky, bradavice a  při bodnutí hmyzem a klíštětem. Rychlé a účinné řešení při těchto poraněních nabízí právě kombinace propolisové tinktury a propolisové masti. 

Kloktání zředěné tinktury pomáhá při bolestech v krku a nachlazení, které nás v letních měsících trápí často především ze změn teplot (např. klimatizace). Přírodní propolisová tinktura je vhodná i na inhalace, pomáhá zmírnit rýmu a další nemoci dýchacích cest. 

Tradiční propolisová mast urychluje a podporuje účinky tinktury, čímž pomáhá nejen při zmíněných kožních potížích, ale třeba i na změkčení ztvrdlé kůže na rukou či patách, na jizvy, vrásky či popraskané nebo vysušené rty ze sluníčka a na koutky. I děti budou nadšené z používání masti, která má příjemnou vůni a konzistenci. 

Na spáleniny od sluníčka je vhodné mít v KPZ Asijskou Mumiomast a Svatojánský třezalkový olej. Po slunění je ideální zklidnit pleť koupelí s třezalkovým olejem nebo olej vtírat ihned po koupeli do ještě vlhké pokožky. Regenerační a zklidňující účinky Třezalkového oleje dále podpoří Asijská mumiomast s obsahem zázračného mumia – látky pocházející z asijských velehor a vzhledem připomínající černou pryskyřici. Mumio obsahuje zhruba 80 položek z minerální i organické sféry v harmonické rovnováze. Asijská mumiomast díky tomu vyniká výraznými hojivými, ochrannými a protizánětlivými účinky a přispívá k celkovému zlepšení obranyschopnosti kůže. 

Všechny produkty od českého výrobce Dr. Dudek jsou 100 % přírodní a jsou vhodné nejen pro dospělé ale i děti. Připravte se na letní období a vybavte si svou KPZ. 

Rodinná rukodělná firma Dr. Dudek
Česká rodinná firma Dr. Dudek vyrábí bylinnou kosmetiku na čistě přírodní bázi. Využívá při tom tradiční receptury a rukodělné technologie spolu s moderními vědeckými poznatky. Produkty jsou vyráběny z převážně tuzemských přírodních látek a bez použití chemických přísad. Základem všech mastí je kvalitní tavené vepřové sádlo, které je přebytkem z živočišné výroby a bylo by jinak bez užitku zlikvidováno. Bylinný extrakt v kombinaci se sádlem funguje nejlépe a účinné látky se díky podobnosti s lidským tukem výborně vstřebávají do kůže. Česká firma Dr. Dudek funguje od roku 1991, kdy PhDr. František Dudek, CSc. navázal na rodinnou tradici a zahájil produkci tradiční bylinné kosmetiky. Předtím působil na Akademii věd, kde se zabýval výzkumem dějin chemických technologií a potravinářských výrob. V čele firmy nyní působí také dcera zakladatele Františka Tlustá, která vystudovala Farmaceutickou fakultu UK a má dlouhou lékárenskou praxi.

Více informací na www.drdudek.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *