Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zdraví

Žádný botox ani laser aneb Nejčastější mýty o estetických zákrocích v létě

Léto je konečně v plném rozpuku! Období, kdy slunce líbá naši kůži a my si užíváme bronzovou pokožku, lehoučké oblečení a dlouhé večery. Jenže podle všeho je to také doba, kdy bychom si měli dát pauzu od zákroků a větší péče o naši pleť i tělo. A to se nám tedy moc nezdá!

Než se začnete smiřovat s tříměsíční pauzou, pojďme se na nejčastější mýty, které se v oblasti estetických zákroků tradují, podívat spolu s plastickým chirurgem Fakultní nemocnice Bulovka, vedoucím lékařem Beauty Body Clinic, MUDr. Borisem Jegorovem.

Mýtus č. 1: V létě nemohu podstoupit žádné ošetření pleti
Léto neznamená stopku všemu, co se pojí s péčí o pleť a tělo. Jde o to, abyste si vybírali moudře a přizpůsobili se ročnímu období. Myslete v první řadě na hydratační ošetření obličeje, ošetření jako je mikrojehličkování podstupujte s opatrností a ideálně alespoň dva týdny od plánované dovolené. A svou pleť mazejte, mazejte a zase mazejte. Ochranným faktorem, i kdyby venku „padaly trakaře“.
Nezapomínejte, s péčí o pleť je to jako s výběrem letního šatníku – těžké kabáty vyměňte za vzdušné kousky, ale nikdy nevycházejte z domu bez slunečních brýlí (nebo v tomto případě bez opalovacího krému).
Náš tip: Ochranný krém Barrier Body Butter s SPF 50

Mýtus č. 2: Chemický peeling je v létě zakázaný
Chemický peeling a léto jsou ze Shakespearovského dramatu – tragicky se rozešli a krutá ruka UV záření je rozdělila. Ale tady je zvrat v ději – ne všechny peelingy jsou stejné. Lehké peelingy, jako například ty s kyselinou mandlovou, mohou být vhodné pro léto a nabízejí osvěžující restart vaší pleti bez dlouhých prostojů nebo citlivosti na slunce. Jen nezapomeňte, že následná péče je epilogem tohoto milostného příběhu. Opalovací krém, klobouky se širokou krempou a vyhýbání se přímému slunečnímu záření jsou romantická gesta, která udržují tento vztah v rozkvětu.

Mýtus č. 3: Laserová epilace musí počkat do zimy
Laserová epilace v létě je pro péči o pleť tak trochu tabu, podobně jako nošení ponožek v sandálech. Důvod je ten, že pokožka vystavená slunci je už sama o sobě citlivá a riziková. Věc se má ale tak, na cestu bez chloupků se můžete vydat i v letních měsících, jen musíte být trochu opatrnější. Vyhýbejte se slunečnímu záření před a po sezení. S pečlivým plánováním a vysokým ochranným faktorem SPF můžete na pláži bez obav předvádět hladké nohy.

Mýtus č. 5: Botox a výplně jsou jedno velké letní NE
Traduje se, že botox a výplně jsou náchylné k roztékání pod ostrým letním sluncem jako zmrzlina na rozpáleném chodníku. Ve skutečnosti se tyto zákroky podobají spíše oblíbenému letnímu nanuku – jsou chladivé, osvěžující a v horku dokonale stabilní. Na samotné injekční materiály nemají vysoké teploty vliv. Je však vhodné vyhnout se intenzivnímu vystavení teplu bezprostředně po ošetření, abyste předešli otokům nebo modřinám.

„Obecně platí, že jsou tyto zákroky v létě vhodné. Je však třeba vyvarovat se po dobu dvou týdnů letu letadlem, saunování i klimatizaci, alkoholu, aby nedocházelo k otokům, koupání v rybnících, aby se předešlo případné infekci a nesportovat aspoň dva dny po zákroku,“ doplňuje MUDr. Boris Jegorov z Beauty Body Clinic.

Podtrženo, sečteno. Mýty byly vyvráceny a cesta k osvícení v oblasti letní péče o pleť je jasně osvětlena září pravdy (a trochou SPF). Pamatujte, že letní slunce je přítel i nepřítel – přináší teplo a zářivost, ale na oplátku vyžaduje respekt a ochranu. Pokud jste vyzbrojeni znalostmi a trochou opatrnosti, není důvod, proč by si vaše pleť nemohla užít léto plné zdraví a vitality.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *