Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Cestování

Z červeného koberce rovnou do obytňáku

Luxusní resort v exotické destinaci? Ani náhodou! České i světové celebrity propadly cestování karavanem. Jako největší benefity zmiňují pocit svobody,  soukromí a čas na chvíle strávené s rodinou a přáteli, který v hektickém světě showbusinessu často postrádají. A tak hollywoodský idol Matthew McConaughey, kráska Gwyneth Paltrow či Will Smith sedají ve svém volnu za volant a vydávají se vstříc dobrodružství a nekonečným možnostem v obytném domku na čtyřech kolech.

„Karavan pro mě není jen dopravní prostředek, je to životní styl, který mi umožňuje být blízko přírodě, cítit svobodu a mít čas na zamyšlení a prostor pro kreativitu a inspiraci,“ prohlašuje nadšeně americký herec Matthew McConaughey, který si svůj první obytný vůz pořídil již v roce 1996 a procestoval s ním celé Spojené státy. Ve své autobiografii Greenlights popisuje, jak mu tento typ cestování pomohl najít rovnováhu mezi prací a volným časem. Dokonce si ho sám uzpůsobil k odpočinku a rozjímání.

Do úprav svého obytňáku se pustila i další hollywoodská star – herec Will Smith a nutno říci, že rozhodně netroškařil. Jeho karavan přezdívaný „Heat“ v hodnotě 2,5 milionu dolarů je opravdovým luxusem na čtyřech kolech a patří mezi největší a nejdražší obytné vozy na světě. Dvoupatrový vzdušný prostor je vybavený masivním dřevěným nábytkem, moderními technologiemi v podobě domácího kina či chytrého osvětlení, ale i několika koupelnami a přepychovou kuchyní, kde si celá rodina Smithových může bez sebemenších problémů vychutnat společný oběd či večeři.

Zkrátka Spojené státy jsou zemí nekonečných možností a megalomanských nápadů. Není tedy divu, že právě americké celebrity utrácejí miliony dolarů, aby své karavany přetvořily v luxusní paláce, které budou věrnou kopií jejich moderních sídel.

„Lidé při cestování karavanem vyhledávají v první řadě komfort a pohodlí. Dnes by každý vůz měl splňovat určité minimum moderní doby v podobě technologií a pokročilého vybavení, které zpříjemní hodiny strávené na silnici,“ komentuje CEO společnosti Campiri Lukáš Janoušek.

Trochu skromnějším příbytkem disponuje i australský herec Chris Hemsworth, pro kterého je cestování karavanem srdcovou záležitostí. Se svou početnou rodinou rádi tráví společné chvíle poznáváním krás jeho rodného kontinentu. Svůj dům na kolech vlastní například i Ashton Kutcher, který jej dostal od své slavné manželky Mily Kunis jako narozeninové překvapení, a svůj dárek si nemůže vynachválit. „Celá rodina máme rádi neformální styl cestování, což karavan dokonale ztělesňuje. Umožňuje nám trávit čas s dětmi a prozkoumávat nová místa, aniž bychom přišli o soukromí a svobodu, kterou v tradičních turistických destinacích často nemáme,“ nechal se slyšet známý fešák.

Cesta je cíl
Přestože je dobré mít vždy v hlavě předem stanovený plán cesty, který poskytne člověku přibližnou představu časové i fyzické náročnosti výletu, občas se vyplatí odbočit z hlavní a především rušné silnice. Nedaleké městečko, které není turisticky známé, může být zajímavým zpestřením na cestě do cílové destinace. Poznávat dosud neobjevená zákoutí se rozhodla i americká herečka Gwyneth Paltrow, která ve svém obytném voze podnikla dlouhou výpravu po slunečném floridském pobřeží. Na cestě ji doprovázel neméně slavný pár – zpěvačka Beyoncé a rapper Jay Z.

Stačí si jen sbalit kufr, vymyslet cíl výletu a vyrazit na cestu! Jednoduchost a nenáročnost karavaningu způsobily revoluci v rámci přístupu k cestování. Není třeba mít půl roku dopředu zamluvený předražený hotel plný nepříjemného personálu a otravných turistů. Přestože je vhodné znát dopředu kempy a místa, kde s karavanem můžete přenocovat, není to podmínkou úspěchu. Vše lze vymyslet za pochodu. „Obytný vůz je svobodou na kolech. Nejste svázáni přesnými daty a časy odletu. Není potřeba mít předem zamluvené hotely, protože postel určenou ke spánku si vezete s sebou. Při cestování karavanem jste pánem svého času a aktivit pouze vy sami,“ dodává CEO společnosti Campiri Lukáš Janoušek.

A všechny tyto zmiňované benefity oceňují i české hvězdy. Objevovat nepoznaná zákoutí české přírody se rozhodl na příklad herec Jiří Langmajer, pro kterého je obytňák synonymem relaxu a odpočinku, a herečce Alici Bendové změnil karavaning celkový pohled na cestování. Přeplněné hotely vyměnila za osobité prostředí, které je jejím druhým domovem. Obytný vůz využívá i v zimě, když s celou rodinou vyráží na hory.

„V karavanu mám zkrátka pocit, že jsme si s rodinou blíž a víc si užíváme společně strávený čas. Když se nám někde líbí, zůstaneme tam déle, a když ne, tak jednoduše popojedeme dál,“ uzavírá Janoušek..

Zdroj a foto: Campiri

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *