Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Oslavte Mezinárodní den tance. Víte, jaká pozitiva nám tanec přináší?

Věděli jste, že i tak zdánlivě jednoduchá činnost jako tanec může pozitivně ovlivnit váš organismus? Rytmické kroky v doprovodu chytlavé hudby nás snadno naladí do dobré nálady. Psychologové dokonce tvrdí, že mají kladný vliv na lidský mozek a samozřejmě pak také na fyzickou kondici. Navíc lidé nejsou jediní, kteří se dokáží rozvlnit v tempu známé písničky. Tanec si dokáží užít i mnohá zvířata, například ptáci, ryby, psi nebo dokonce medvědi. Oslavte příchod slunečných jarních dnů a zatančete si na váš oblíbený song třeba v neděli 29. dubna, kdy oslavíme Mezinárodní den tance.

O historii tance toho bohužel moc nevíme. Na rozdíl od ostatních činností k němu lidé nepotřebovali skoro žádné propriety, což historikům v jejich pátrání příliš nepomáchá. S jistotou však můžeme říci, že tanec měl silnou symboliku. Lidé tančili ještě před vznikem vyspělých civilizací, často aby tak uctili svá božstva. Kromě toho nejsme jediní, kdo se dokáže rozvlnit do rytmu příjemné hudby. Na tóny písničky si zatančí také mnohá zvířata. Papoušci, psi, tuleni, asijští sloni nebo dokonce i medvědi. Právě tihle rozdovádění chlupáči tančívali na trzích v německém Bonnu, kde se na ně chodíval dívat dnes už známý prodejce cukrovinek Hans Riegel. Tančící medvědi se pro něj stali srdcovou záležitostí a není tak divu, že se jimi nechal inspirovat při výrobě světoznámých želatinových bonbonů HARIBO GOLDBÄREN.

Roztančená oslava téměř po čtyřicáté
Tanec se často liší podle kultur, na všechny z nás má ale stejný pozitivní vliv. Dovádění v taktu chytlavých songů oslavuje každý rok Mezinárodní den tance. Poprvé s ním přišla největší světová kulturní organizace jménem Mezinárodní divadelní institut. Jeho datum stanovila na 29. dubna, aby tak uctila památku Jeana-Georgese Noverreho, zakladatele moderního baletu. Letos se již po 36. sjedou do prostor Mezinárodního divadelního institutu světové špičky z oboru profesionálního tance, choreografie, baletu, ale také taneční studenti a milovníci dobré hudby, aby spolu svátek oslavili na pompézním galavečeru. Ani umělci v České republice nezahálí. Letošní ročník plánují oslavit jak ve velkých městech, jako je Praha nebo Brno, tak nezapomínají ani na ta menší jako například Litoměřice, Tachov nebo Karvinou.

Tanec oslavujeme po celém světě
Mezinárodní den tance však neznamená jen okázalé taneční bitvy a show, ale také poselství od známých osobností. Co rok, to nový příběh umělce, který se jím snaží namotivovat ostatní taneční nadšence, stmelit kolektiv a hlavně vzdát poctu každému, kdo se tancem zabývá. Podobnou myšlenku propagují i známé mezinárodní taneční festivaly, jako třeba pestrobarevný karneval v Riu de Janeiru. O okázalou podívanou se v brazilském městě zaslouží zástupy extravagantně oděných členů různých škol tance, kteří se spolu s miliony diváků vlní do rytmu samby. Tanečníky z celého světa můžete zastihnout i u nás, a to v rámci šestého ročníku mezinárodního tanečního festivalu KoresponDance. Současný tanec, nový cirkus a pohybové divadlo doprovodí již v červenci výjimečná atmosféra zámku ve Žďáru nad Sázavou.

Tip:
Zlatá jednička HARIBO Goldbären
Generacemi ověřená kvalita, která je přes 95 let nejúspěšnějším výrobkem společnosti. Snad každý zná tradiční chuť Zlatých medvídků, které v sobě skrývají tajemství lesních plodů, citrusů, ale i tropického ovoce. Na želatinových medvídcích si nemusí pochutnávat jen děti, ale i dospělí.

Zdroj: Haribo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *