Nadační Fond Albert rozdělí 4 miliony korun

Statisíce zákazníků hypermarketů Albert v celé České republice rozhodovaly o podpoře lokálních projektů. Cílem programu Bertík pomáhá je podpora rozvoje a vzdělávání dětí z dětských domovů a neziskových organizací. Letošním absolutním vítězem v počtu vhozených Bertíků se stal Dětský domov v Hranicích.

Tradiční charitativní program se 14letou tradicí Bertík pomáhá probíhal v letošním roce ve všech hypermarketech Albert od 25. září do 8. října. Za nákup nad 200 korun zákazníci získali jeden žeton – Bertík, který následně vhodili podle svých preferencí do jednoho ze dvou připravených boxů a rozhodli tak, který z projektů dostane vyšší finanční podporu. „Jako každý rok ani letos není žádný poražený. Zákazníci vhozením oblíbeného žetonu Bertíka hlasují, který z projektů podpoříme větší, a který menší částkou. Všechny zapojené organizace, které s námi spolupracují, každoročně představují velice kvalitní a zajímavé projekty a je nám potěšením, že jsou s námi již několik let. Náš vztah se tak stává mnohem osobnějším,“ říká Petra Režná, programová manažerka Nadačního fondu Albert.

Letošní ročník podpořilo svým hlasem přes 930 tisíc zákazníků a zapojilo se do něj 80 projektů z celé České republiky. Nadační Fond Albert mezi ně rozdělí 4 miliony korun, které půjdou na podporu dětí z dětských domovů a neziskovým organizacím. S největším počtem vhozených Bertíků se letošním vítězem s celkovými 36 000 vhozenými Bertíky stal Dětský domov z Hranic na Moravě, jehož ředitelka, Pavla Tvrdoňová neskrývá z celkového prvenství radost.

„Děkujeme všem zákazníkům obchodů Albert, kteří nám dali svůj hlas, a hlavně Nadačnímu Fondu Albert. Samozřejmě, že jsme přáli všem zapojeným domovům, aby byly úspěšné, ale přeci jen jsme všichni netrpělivě čekali, jak dopadne hlasování. Takový výsledek jsme opravdu nečekali a jsme mile překvapeni,” říká s nadšením Pavla Tvrdoňová. „Těšíme se, že i v příštím roce budou moci děti navštěvovat kroužky, věnovat se sportovním aktivitám, jezdit na školy v přírodě, v létě pojedou na tábor a ti větší budou moci na středních školách studovat se správným vybavením,“ dodává s úsměvem.

Další aktivity Nadačního Fondu Albert
Nadační fond Albert letos oslavil deset let svého působení. Po celou dobu se věnuje podpoře dětí ze sociálně ohroženého prostředí a zdravému životnímu stylu. Kromě programu Bertík pomáhá pravidelně pořádá také projekty Do Alberta na praxi, Obchůdky s Albertem nebo program Zdravá 5. Ten učí děti hravou formou ve školkách, školách i dětských domovech, jak se správně stravovat a žít zdravým životním stylem.

Zdroj a foto: Albert

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.