Kvůli covidu se Specialisté zapotili. Premiérové díly seriálu startují!

Příznivci seriálu Specialisté se konečně dočkají nových premiérových dílů! Startují již v pondělí 8. března. A šlápnou do toho hned naplno! Kriminální čin, který přinese hned první premiérová epizoda, zaskočí i otrlé a zkušené kriminalisty. Místo činu bude jen pro silné žaludky.

Eva Leimbergerová coby kapitánka Šafářová a Jirka Hána alias kapitán Kovář přijíždějí k oznámenému případu vraždy. Před domem do nich vrazí policista, který rychle vybíhá z domu, kde se vraždilo. Téměř to nestihl. Už za běhu zvrací. „Postarejte se o kolegu,“ říká jim jízlivě major Strouhal v podání Martina Dejdara. Realita i tak předčí jejich představivost. „Dvojnásobná vražda, hodně krvavá,“ dodává Strouhal na vysvětlenou. Žena a muž, oba s prořízlými hrdly. Specialisté se však při natáčení této epizody zapotili i z jiných důvodů než z děsu, který viděli. Tato epizoda se totiž roztočila v březnu, ale kvůli pandemii bylo natáčení přerušeno a díl bylo možné dotočit až v létě. Herci tedy museli příběh dohrát v zimním oblečení, přestože venku bylo více než 25 stupňů!

„Covid nás všechny staví do nečekaných situací a samozřejmě to ovlivní i natáčení. Jsem zvědavá, jestli diváci zaznamenají rozdíl v ročních obdobích. Herců, kteří měli zimní kostým v letním počasí, nám bylo trochu líto, ale nedalo se nic jiného dělat,“ vzpomíná na atmosféru na place vedoucí natáčení Nela Rističová. Dost práce měli při natáčení této epizody i maskéři. Konkrétně ránu na krku podřezané ženské oběti vyráběli 3 hodiny, poté ještě musela 12 hodin schnout. Její finální aplikace a líčení komparzistky v den natáčení pak trvalo zhruba 40 minut. Ve svých pozicích poté komparzisti strávili téměř hodinu a byly na ně vylity odhadem asi 3 litry umělé krve. 

Pohled na podříznutou matku nebyl vůbec příjemný, maskéři odvedli dokonalou práci. Musím přiznat, že ze všech těch vražd, které jsme vyšetřovali, mi tento moment zůstává před očima,“ říká Jiří Hána, který hraje jednoho ze Specialistů. „Někdy mi bleskne hlavou, co všechno asi musí kriminalisté zažívat, když tyto zrůdnosti vyšetřují. Pohled na mrtvého člověka, neštěstí té samotné situace a vůbec vše, co s tím souvisí. Opravdu před jejich prací smekám,“ dodává. Na otázku, zda mu nebylo líto i komparzistů, kteří hráli zavražděné, odpověděl, že ne. Prý měli oproti některým jiným filmovým a seriálovým mrtvolám výhodu, protože byli v teple. „Jednou jsme natáčeli příběh zavražděné slečny zakopané do země. Ten den pršelo a ta slečna v tom bahně ležela zahrabaná jen ve spodním prádle. Byla jí taková zima, že skoro nebylo možné natočit její záběr, protože se pořád třásla. Té mi bylo líto!“ upřesňuje dále Jiří.

Diváci mohou sledovat každou epizodu tohoto seriálu výhradně na Voyo vždy 7 dní před její televizní premiérou. Kdo nestihl epizodu v čase televizního vysílání, může si ji po 24 hodinách po odvysílání v televizi přehrát po dobu 7 dnů na Nova Plus nebo přes červené tlačítko.

Na Specialisty se můžete těšit každé pondělí ve 20.20 v TV Nova!

Zdroj a foto: TV Nova

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.