Baví Vás být v pohybu? Nepodceňujte přípravu ani následnou relaxaci!

Ať už chcete vyběhnout nebo plánujete vyjet na lyže či běžky, nebo si dát túru zimní přírodou, příprava se vyplatí. To platí pro všechny, takže nezáleží, jestli sportujete pravidelně nebo jen občas, obojí je dobře. Aerobní aktivity jsou totiž to nejlepší, co si můžete dopřát.  Rozproudíte krev a okysličíte tělo, vyčistíte hlavu, posílíte svaly, a i když si dáte pěkně „do těla“ budete se cítit skvěle. Nemusíte systematicky trénovat, postačí na sobě pracovat a vědět, co je pro vaši kondici dobré a vám vyhovuje. Jednoduše poslouchat svoje tělo a tím předejít zbytečným zátěžím pohybové aparátu i nechtěným následkům.

Alfou a omegou je dynamický strečink. Zvyšuje aktivitu svalů i jejich ohebnost, intenzivně prokrví tkáně a celkově zlepšuje pohyblivost. Navíc dokáže zlepšit termoregulaci a zlepšit výkon při menší námaze. Klouby je třeba zahřát a rozhýbat a tím dojde k vylučování kloubního mazu, který šetří klouby a podporuje hybnost. Pro zahřátí je ideální použít hřejivou emulzi od Alpy. Alpa Sport START připraví tělo na fyzickou zátěž. Je učená pro masáž svalů před výkonem sportovců i těch, kteří sportují jen rekreačně. Zázvorový extrakt a kafr prokrví svaly a prohřejí svaly, tak aby zvládly větší námahu bez přetížení. Oceníte přírodní složené a ideální konzistenci, která umožní příjemnou masáž. Emulze výborně funguje také na zatuhlé svalstvo, které uvolní a zbaví bolesti. Přípravek obsahuje kreatin, který urychluje regeneraci a pomáhá zlepšit fyzickou kondici. Jde o přípravek, který funguje, takže ho neváhejte použít.

Co je to dynamický strečink a jak se liší od statického? Statický strečink není před běháním vhodný, protože protáhne pouze sval a utlumí aktivitu svalových vláken, čímž sníží jejích výkon. Dynamický je pravým opakem. Cviky provádíme v pohybu a jde o různá kroužení, úklony a předklony trupu s fixovanou pánví. Pokud děláme kmihy, nikdy nejde o prudké nebo trhavé pohyby. Umožní prohřát střed těla, a tak zajistí správné držení těla i koordinaci všech jeho částí. Stejně důležité je protažení po výkonu. Zhruba 20 min po doběhnutí jsou svaly maximálně prokrvené a protažením zkráceného svalstva předcházíme bolesti po výkonu i zraněním. Správným strečinkem současně posilujeme svalovou sílu, zvyšuje se svalová pružnost a stáváme se ohebnější. Správný strečink pomáhá regeneraci svalů a způsobuje, že se po výkonu cítíme dobře.

Běžnou součástí pohybových aktivit jsou i drobná poranění. I tady má Alpa řešení, které vás rychle vrátí zpět do hry. Alpa bylinný gel s kostivalem dokáže podpořit rehabilitaci pohybového aparátu. Zafunguje při zhmoždění, vymknutí, vykloubení nebo namožení kloubů či svalů při sportu i po drobných úrazech. Podporuje vstřebání modřin., prokrvuje svalstvo a tím pomáhá regeneraci postiženého místa. Gel umožní jemnou masáž, kterou podpoříte jeho vstřebání.

TIP: ALPA Sport Star hřejivá emulze START
Alpa Sport Star je edice přípravků osvědčené značky pro všechny, kdo jsou rádi v pohybu. Speciální emulze z řady Alpa Sport Star připraví tělo na fyzickou zátěž a stejně dobře zafungují také po ní. A je úplně jedno, jestli jste sportovec nebo se hýbete jen pro radost. Hlavní je správně nastartovat a nepodceňovat relaxaci.

Emulze prokrví a zahřeje svaly a tím je připraví na vyšší zátěž. Zázvorový extrakt a kafr prokrví svaly a prohřejí svaly, tak aby zvládly námahu bez přetížení. Alpa emulze výborně zafunguje také na zatuhlé svalstvo, které uvolní a zbaví bolesti. Obsažený kreatin urychluje regeneraci pohybového aparátu a tak zlepšuje fyzickou kondici.

Neváhejte ji použít i když vás čeká třeba fyzická práce nebo se cítíte jako rozlámaní. Balení 210 ml za cenu: 65 Kč

Zdroj a foto: www.alpa.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.