Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

DětiZábava

Celovečerní animovaný film Tonda, Slávka a kouzelné světlo zahájí 63. ročník Zlín Film Festivalu

Letošní ročník filmového festivalu pro děti a mládež bude zahájen světovou premiérou dobrodružného animovaného filmu Tonda, Slávka a kouzelné světlo režiséra Filipa Pošivače. Diváci jej budou moci zhlédnout ve třech promítacích časech. Do české distribuce pak přijde film na konci letošního roku.

Film o jinakosti, přátelství a fantazii
Loutkový film Tonda, Slávka a kouzelné světlo vypráví o jedenáctiletém Tondovi, který má jedinečnou vlastnost – od narození svítí. Jeho příběh je oslavou přátelství, fantazie a odvahy hledání světla ve tmě. Příběh Tondy a jeho kamarádky Slávky je zasazený do adventního času a přináší poselství o tom, že jinakost nemusí být břímě, ale může přinést do života krásné zážitky i nečekaná setkání. “Film o Tondovi a Slávce je vlastně obyčejný příběh, jaký může potkat každého z nás. Je to “pouze” zpodobnění pohádkové krásy ukrývající se ve všech dobrých skutcích, které vykonáme pro druhé, protože každý z nás v sobě nosí alespoň malé světýlko, které může zahořet, kdykoliv projevíme empatii, toleranci či pomůžeme někomu druhému. Kdokoliv z nás se může stát hrdinou velkého příběhu,“ říká režisér filmu Filip Pošivač. který má animovaným filmem bohaté zkušenosti. Je hlavním výtvarníkem oblíbeného animovaného seriálu Mlsné medvědí příběhy nominovaného na Českého lva, jako režisér a výtvarník se spolu s Barborou Valeckou podílel na loutkových filmech Až po uši v mechu a Přes palubu a sám režíroval seriál Živě z mechu. Věnuje se také knižní ilustraci, za kterou získal řadu významných ocenění. Malí čtenáři znají jeho typické ilustrace i z řady dalších knih, například Nejhorší den v životě třeťáka Filipa L., Od žežulky k Mikuláši nebo Paví očko, dobrý den.

Loutkoví hrdinové naživo
Během Zlín Film Festivalu vznikne na tři dny unikátní výstava, na které budou moci návštěvníci nahlédnout do zákulisí příprav filmu. K vidění budou loutky jak hlavních i vedlejších postav, tak dekorace filmu Tonda, Slávka a kouzelné světlo. Výstava bude připravena pro širokou veřejnost od 1. do 3. 6. 2023 ve 100dole – nejstarším a největším kudlovském ateliéru, ve kterém se natáčela řada filmů i pohádek, např. Cesta do pravěku. Zájemci si tak uvidí nejen aktuální expozici, ale také prostory této historické budovy.

Výstava
Čtvrtek 1. 6. až sobota 3. 6. vždy od 14:30 do 18:00.
Není nutná předchozí rezervace.
Adresa: 100dola, Filmová 174, Kudlov
www.100dola.art
Vstup zdarma

Film Tonda, Slávka a kouzelné světlo vznikl ve slovensko-česko-maďarské koprodukci. Produkují jej filmové společnosti nutprodukcia a nuprodukce. Jeho koproducenty jsou Česká televize, Rozhlas a televize Slovenska, Kouzelná animace a Filmfabriq. Film finančně podpořili Audiovizuální fond, Státní fond kinematografie, Eurimages, Creative Europe MEDIA, Maďarský národní filmový institut a Zlínský kraj. Do českých kin ho přinese distribuční společnost CinemArt.

Foto: archiv filmu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *