Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Móda

Mattoni ukázala fashion vizi budoucnosti – Pavlína Němcová ve Vodních šatech okouzlila Karlovy Vary

Mattoni slaví 150 let od svého založení a při této příležitosti představila fashion capsuli* z dílny návrháře Lukáše Macháčka. Kolekce šatů je inspirovaná vodou, udržitelností a cirkularitou, což jsou dlouhodobě stěžejní hodnoty Mattoni. Ikonické “vodní” šaty, součást jedné z nejúspěšnějších kampaní minulosti, se teď navrací v novém pojetí.

Capsule s názvem LUKASMACHACEK Mattoni Life 150 pochází z dílny stejnojmenného módního návrháře. Všech 5 modelů – 4 dámské a 1 pánský, odkazuje k barvám typickým pro Mattoni, tj. modré, zelené a bílé a jsou inspirované vodou. “Všechny modely této speciální kolekce ctí zásady udržitelnosti a při svých návrzích jsem vycházel z představy, jak by asi mohly vypadat šaty za 150 let. V této souvislosti jsem se zeptal i AI, jakým směrem se bude móda v budoucnosti ubírat a její návrhy zkombinoval se svou představou. Přemýšlím o udržitelnosti v širším kontextu, není to jen o recyklovaných materiálech, ale především o nadčasovosti. Pokud vytvoříte krásný kus oblečení, který si můžete vzít opakovaně, případně v různých obměnách, tak si ho díky kvalitě oblékne i vaše vnučka. V takovém případě se bavíme o té nejvyšší laťce udržitelné módy,” vysvětluje svůj záměr Lukáš Macháček.

Návrhář se se svým týmem zhostil nelehkého úkolu – návrhu nových “vodních” šatů inspirovaných modelem, který v legendárním TV spotu vynesla topmodelka Hana Soukupová. Ty budou bezesporu přitahovat největší pozornost, stejně jako její nositelka. Privilegium je vynést tentokrát připadlo na topmodelku Pavlínu Němcovou, návrhářovu blízkou přítelkyni a múzu. Ve vodních šatech se prezentovala u příležitosti slavnostního přípitku Mattoni a MFF KV v neděli 2. 7. v 17.00 hod v Mattoni Bar Life zóně za účasti Alessandra Pasquale a Kryštofa Muchy.

„Mattoni slaví své 150. výročí a já jsem rád, že je slaví i ve Varech jako hrdý partner filmového festivalu. Opět jsme pro veřejnost přichystali bohatý koncertní program pro všechny zdarma, který měl v minulých letech obrovský úspěch. Těším se letos na novinky, mezi které určitě patří slavnostní přípitek s vedením KVIFF či nové Mattoni vodní šaty z dílny L. Macháčka,uvedl Alessandro Pasquale, majitel Mattoni 1873.

Vodní šaty hned na místě Mattoni věnovala Klubu cystické fibrózy, neziskovému partnerovi MFF KV, který je v online aukci vydraží a získané peníze využije na své projekty pomoci nemocným. „Cystická fibróza je nevyléčitelné, vzácné onemocnění a my si velmi vážíme toho, že se Mattoni rozhodla darovat své vodní šaty na pomoc těm, kteří to potřebují. Finanční prostředky půjdou na nákup léků, psychologickou péči a podporu výzkumu. Děkujeme Mattoni za podporu,“ uvedla ředitelka Klubu CF Mgr. Simona Zábranská. Vyvolávací cena Vodních šatů je 50 tisíc korun. Vítěz dražby k šatům získá i jejich autorskou úpravu na míru.

Jediný pánský model kolekce oblékl umělec NobodyListen na své koncertní vystoupení v Mattoni Life Baru téhož večera. Kompletní capsule bude poté k vidění po celou dobu festivalu ve stanu v zóně Mattoni Life Bar. V následujících dnech na stejném místě (pondělí 14:00, úterý 15:00, čtvrtek 14:00, vždy na 2 h) bude k dispozici i Lukáš Macháček pro meet and greet s novináři a veřejností.

Mattoni Life Bar
Každý večer od 18.00 do půlnoci vystoupí na Mattoni podiu minimálně tři hudební interpreti zdarma pro širokou veřejnost. Na prostranství u Mattoni stage se vejdou stovky lidí, ostatní mohou koncerty sledovat na vystavených LED obrazovkách před Vřídlem. Během dne poslouží prostranství jako relax zóna pro všechny, denně od 12.00 do půlnoci je k dispozici občerstvení a nealko koktejly Mattoni.

*Fashion capsule – kolekce o menším počtu kusů, většinou vytvořena mimo hlavní módní sezonu, často ve spojitosti s jinými značkami/tématy.

Lukáš Macháček
Lukáš Macháček při své práci uplatňuje především jednoduchost, kombinovatelnost a nositelnost. Již 13 let prokládá svou návrhářskou tvorbu profesionálními stylistickými službami ve všech oblastech. Spolupracuje například s Hankou Vagnerovou, Danielou Peštovou, Terezou Maxovou nebo Monikou Bagárovou. Ukázky jeho stylistických kreací budete moci vidět i na některých celebritách červeného koberce letošního ročníku KVIFF.

150 let Mattoni
Mattoni, ikonická značka neodmyslitelně spojená s motivem orla již od roku 1873, se za 150 let své existence stala synonymem pro minerálku. Unikátní minerální voda s nezaměnitelnou chutí se rodí v hloubce 125 až 230 metrů v panenské přírodě u Karlových Varů. Jedinečná poloha na rozhraní Krušných a Doupovských hor jí dává střední mineralizaci s vyváženým poměrem vápníku, hořčíku a draslíku pro každý den. Mattoni přináší tu nejkvalitnější vodu pro zdraví, jež je dostupná v přírodní neperlivé, jemně perlivé i perlivé variantě a v široké škále příchutí. Limitovaná edice Mattoni Extra perlivá přináší 150% perlivost ke 150. výročí Mattoni.

„Mattoni je život“
Motto značky rezonuje v dlouhodobé podpoře kulturního a společenského života v České republice. Značka je partnerem Národního muzea, Národního divadla a Národní galerie, spolupracuje s Akademií výtvarných umění i mladými umělci a podporuje sportovní běžecké událostí RunCzech a Mattoni Free Run. Je také hrdým partnerem Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, který je jednou z nejprestižnějších akcí v domově této minerální vody.

Úspěšná firma s úctou k tradici
Před 150 lety se na Karlovarsku zrodila nápojová firma úspěšného podnikatele a vizionáře Heinricha Mattoniho. Ten svou neutuchající pílí brzy dosáhl mezinárodního úspěchu a jeho Kysibelka přinášela nejen osvěžení a zdraví svým konzumentům, ale také po celém světě proslavila a zviditelnila karlovarský region.  Na tradici rodinné firmy H. Mattoniho navazuje dnešní Mattoni 1873. Z jedné stáčírny minerální vody se postupně rozrostla na lídra středoevropského trhu nealkoholických nápojů s 11 závody v 8 zemích. Přitom si stále zakládá na rodinných hodnotách a chová úctu jak k zakladateli své historie, tak ke karlovarskému regionu. Současnou podobu získala v 90. letech díky výrazným investicím italské rodiny Pasquale. Produkty vyváží do 19 zemí světa a vlastní zahraniční značky minerálních vod v Rakousku, Maďarsku a Srbsku. V ČR, Slovensku, Rakousku, Maďarsku, Srbsku, Černé hoře a Bulharsku je výhradním výrobcem a distributorem nealkoholických nápojů a pochutin značek firmy PepsiCo.

Společenská odpovědnost pro dalších 150 let
Společnost Mattoni 1873 se zaměřuje i na aktivity spojené s ochranou přírody a otázkou ekologie. Mimo důsledné péče o prameny se zaměřuje na ekologičtější železniční přepravu produktů, 100% recyklovatelnost obalů i na ochranu a obnovu druhové rozmanitosti v okolí svých výrobních závodů. Je také zakladatelem iniciativy Zálohujme.cz, která podporuje dlouhodobou udržitelnost nápojového odvětví prostřednictvím lokální a opakované recyklace PET lahví a plechovek “z lahve do lahve”, “z plechovky do plechovky”.

Zdroj a foto: Mattoni

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *