Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Ze života

Program ČSOB pomáhá regionům přispěje neziskovým projektům částkou přes 4,1 miliony korun

V jarní části programu ČSOB pomáhá regionům, který již osmým rokem podporuje veřejně prospěšné projekty ve všech krajích, se podařilo společně věnovat 4 118 932 Kč. Do výběru projektů, které získají finanční příspěvek, se zapojuje i veřejnost a motivuje lidi, aby sami pomohli zajímavým a užitečným projektům. Na jaře nejvíce přispívali obyvatelé v Plzeňském kraji, na Vysočině a v Pardubickém kraji. Lidé nejčastěji podpořili služby pro lidi s hendikepem, seniory a dlouhodobě nemocné.

„Dlouhodobě pomáháme místním spolkům a iniciativám, podporujeme zařízení sociálních služeb, vzdělávací programy i ochranu přírody. Podpora komunitních aktivit je o to důležitější v době, kdy se Česko pomalu dostává z koronavirové krize. Je obdivuhodné, jak se lidé zapojili do našeho programu. V jarním kole jsme i navzdory složité situaci vybrali rekordní částku. Mám z toho velkou radost a děkuji všem, kteří přispěli přihlášeným projektům,“ říká Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB.

Veřejnost přispěla neziskovým projektům po celé České republice 2 028 932 Kč a 2 090 000 Kč pak doplnila banka. Nejvíce peněz se v jarní části programu podařilo vybrat na projekt Perpetuum mobile, který přihlásil spolek Černí koně, z.s. Ten zajišťuje ve spolupráci s neziskovými organizacemi a školami síť půjčoven speciálních dětských kol na ruční pohon, tzv. handbiků. Děti s hendikepem si tak mohou na místech po celé republice tato kola zapůjčit zdarma. „Podporujeme tak sportování dětí s tělesným i kombinovaným postižením. Aktuálně jsme jediná organizace, která tato kola vyrábí a poskytuje dětem zcela zdarma. Peníze z programu ČSOB pomáhá regionům nám umožní rozšířit tuto službu v Pardubickém kraji,“ říká Tomáš Pouch z organizace Černí koně.

ČSOB za osm let trvání projektu podpořila již 880 projektů v celkové výši více než 46 milionů korun.

O programu ČSOB pomáhá regionům
V jarní části o finanční přízeň veřejnosti a dar banky soupeřily v každém kraji čtyři projekty. Tři vybrala odborná porota, čtvrtý ve formě takzvané divoké karty zvolila veřejnost. Podle výše příspěvků od veřejnosti pak projektům banka přispěla od prvního do čtvrtého místa částkou: 50 000 Kč, 40 000 Kč, 35 000 Kč a 25 000 Kč.

Zdroj a foto: www.csobpomaharegionum.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *