Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Móda

Pandora odhaluje exkluzivní uměleckou spolupráci Keith Haring x Pandora

Pandora představuje výsledek své první umělecké spolupráce, která navazuje na odkaz Keitha Haringa.

Kolekce, která bude představena trhu ve čtvrtek 29. září 2022, byla inspirována průkopnickými zásadami Keitha Haringa, jeho všeobjímající láskou a ikonickým uměním. Haringova jedinečná umělecká vize se promítla do unikátní kolekce, která dává jejím příznivcům možnost mít doma svůj vlastní kus dějin umění.

Kolekce zdobená záblesky jasných tónů a založená na směsích různých kovů napodobuje odvážné linie a barvy, které kdysi zdobily ulice New Yorku. Obsahuje 12 kousků – osm přívěsků a náramek s přívěsky,dva prsteny, náhrdelník a náušnice – všechny inspirované vizionářovými symbolickými díly včetně štěkajícího psa, andělského dítěte a charakteristických odvážných rovných linií.

„Umění by mělo osvobozovat duši, vyvolávat představivost a povznášet.” – Keith Haring

Na oslavu uvedení nové kolekce na trh oživuje kampaň Pandora projevy a výbuchy kreativity, které v 80. letech minulého století plnily centrum New Yorku a inspirovaly Keitha Haringa k vytvoření jeho charakteristického pop-artového stylu. Kampaň Keith Haring x Pandora zachycuje nakažlivou energii ducha doby, který formoval umělcova nejikoničtější díla, od začínajících rapperů, breakdancerů, skateboardistů, návštěvníků klubů až po basketbalisty a bubeníky v ulicích New Yorku.

KEITH HARING  1958 – 1990 
Keith Haring byl jedním z nejznámějších mladých umělců, filmařů a performerů, jejichž tvorba  reagovala na městskou pouliční kulturu 80. let. Inspirován graffiti umělci, jejichž díla pokrývala vagony  městského metra, začal Haring kreslit bílou křídou přes černý papír, kterým byly pokryty prázdné  reklamní panely. Nejenže Haring dokázal svými kresbami v metru oslovit velké a různorodé publikum,  ale nakonec se metro stalo, jak Haring řekl, „laboratoří“ pro zpracování jeho nápadů. Již v roce 1980  začal Haring vystavovat v galeriích a muzeích po celém světě, ale nadále se účastnil veřejných projektů,  včetně kampaní zaměřených na gramotnost a iniciativ proti AIDS. 

Před svou smrtí založil Keith Haring svým jménem nadaci, která má udržovat i nadále jeho dárcovství  organizacím zaměřeným na děti a AIDS. Během své kariéry Haring tvořil nástěnné malby, sochy a  obrazy, které byly přínosem pro nemocnice, znevýhodněné dětské skupiny a různé komunitní  zdravotnické organizace. Nadace se také zavázala udržovat a rozšiřovat veřejné povědomí o Keithu  Haringovi. Díky spolupráci s muzei, galeriemi, nakladateli a programátory uměleckého vzdělávání je  nadace schopna poskytovat veřejnosti informace a umělecká díla, která by jinak mohla zůstat  neprozkoumaná v archivech. Keith Haring zemřel v New Yorku v únoru 1990 na AIDS, ve věku 31 let. 

Haring byl předmětem několika mezinárodních retrospektiv. Jeho dílo je ve velkých soukromých i  veřejných sbírkách, včetně sbírek Muzea moderního umění; Whitney Museum of American Art;  Muzeum umění okresu Los Angeles; Art Institute of Chicago; Bass Museum v Miami; Centre Georges  Pompidou, Paříž; Ludwig Museum, Kolín nad Rýnem; a Stedelijk Museum, Amsterdam. 

Zdroj a foto: Pandora

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *