Centrum Prahy opět ožívá, zachyťte to svým objektivem! Startuje již dvanáctý ročník fotografické soutěže Dvě tváře Prahy.

Těžké časy opustily historické centrum matky měst. Praha se pomalu ale jistě probouzí a ožívá nejen ve večerních hodinách. Kouzla, taje i neduhy Nového Města mají dospělí, mladí, děti, laici i profíci, šanci zachytit v rámci již dvanáctého ročníku tradiční fotografické soutěže Dvě tváře Prahy 2021/22. Do 15. 3. 2022 mohou zájemci přihlásit své snímky přes web nebo na sociálních sítích. Soutěž bude jako každý rok zakončena venkovní výstavou nejlepších fotografií na velkoplošných panelech v prostoru Václavského náměstí a oceněním autorů nejlepších snímků.

„Jsme nadšení z toho, že okolí Václavského náměstí a centrum opět žije. Po dlouhých měsících života v městě duchů je na čase si opět připomenout, jak je ta naše Praha krásná. Cílem je jako každý rok vyvolat pomocí fotografie širší diskusi o aktuální podobě Václavského náměstí a jeho okolí. Fotka má, jako většina uměleckých děl, krásnou vlastnost v tom, že pro každého představuje něco jiného a každý si při pohledu na ni vybaví jinou vzpomínku. Často se pak skrze fotografie dozvíme i více než z běžné konverzace,” popisuje hlavní myšlenku Monika Vlková, která je organizátorkou soutěže i výstavy.

Aktuální ročník pokračuje ve spolupráci s uměleckými školami a fotografickými kroužky a v rámci soutěže jsou poprvé vypsány tři kategorie: dospělí, děti od 12 do 17 let a děti od 7 do 11 let.

„Loni se nám přihlásilo rekordních 720 fotografií! Důvodem byla i spolupráce s nejmladšími Pražany. Focení je baví, soutěž přináší prvek motivace navíc a často se stane, že si dětské oči všimnou něčeho, co my dospělí přehlížíme. To nám dává možnost vnímat věci i mimo náš běžný rámec,“ dodala Vlková.

Účastníci se mohou do soutěže registrovat na webu www.DveTvarePrahy.cz, www.2TvarePrahy.cz nebo na Instagramu pod označením fotky #ILoveWenceslasSquare.

Partnery fotosoutěže jsou Cewe Fotolab, Van Graaf, Primark, Hamleys a Studio DVA divadlo.

Zdroj a foto: Sdružení Nového Města pražského

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.