Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Tali sebrala několik „starých“ ikon alternativní scény a natočila píseň Starý chlapi

Mladá tvář české hudební scény, písničkářka a slamerka Tali (známá také jako Tady Tali na Instagramu, kde baví více než 80 tisíc fanoušků svými slovními hříčkami), překvapivě spojila špičky české alternativní scény – frontmany Jakuba Königa, Davida Pomahače, Jiřího Imlaufa a bubeníka a producenta Cyrila Kaplana. Singl Starý chlapi je doprovázen videem, které zachycuje proces nahrávání ve studiu. Píseň předznamenává vydání desky pro někoho možná s provokativním názvem Kvalitní umění, která vyjde v květnu. Aktuální novinka je k dispozici na všech stremovacích platformách a kanále YouTube od 15. března 2024. Vychází v distribuci RedHead Records.

Tali je jednou z nadějí českých hudebnic i podle slov Jakuba Königa se o ni ještě hodně uslyší. Díky své osobnosti si získala srdce svých kolegů a spojila muzikanty, kteří překvapivě společně ještě nespolupracovali. Starý chlapi je veselá alt-popová písnička, která přináší plejádu různých motivů a nálad. „Hlavní roli samozřejmě hraje Tali s vokálem, textem a melodií, což je jádro skladby. Sborové vokály spolu s monotónním beatem vytvářejí takového průvodce celou skladbou, příběhem skrytým v textu a melodii. Jak se píseň a hlavní příběh v textu a melodii posouvají, mění se i barva a dynamika sborů. Výsledek vnímám téměř jako dialog (nebo společný monolog?) mezi Tali a sborem chlápků. S postupem času čím dál víc ujetýho sboru chlápků,“ popisuje bubeník a zároveň producent Cyril Kaplan.

Text písně je samozřejmě postaven na nadsázce a humoru. Tali a sbor chlápků provází posluchače večerem v životě starého smutného chlapa, který touží po mladých holkách a nese si domů čínské nudle. Nechávají na něm, aby se rozhodl, jestli je demagogické „starý chlapi jsou hrozně smutný“ pravda, nebo ne. „Skladbu jsem napsala pro svého kamaráda, úspěšného herce v nejlepších letech, který rád opakuje: ‚Já už jsem jenom starej smutnej chlap a ty mladý holky jako ty ze mě maj akorát srandu.‘ Ačkoliv vím, že to tak není, zaznamenala jsem to tak. Jsem klukům a jejich smyslu pro humor vděčná, že se do toho pustili. Je úžasné pracovat s lidmi, ke kterým jsem tak dlouho vzhlížela a při jejich koncertech se pohybovala v rytmu,“ říká písničkářka Tali o písni.

Video zachycuje atmosféru celého natáčení a perfektně zobrazuje spojení významných hudebníků a respektu k mladé umělkyni. „Poprvé jsem Tali viděl v legendárním KD Kaštan. Mezi námi staršími chlapy se nedala přehlédnout. Když začala slamovat nebo hrát, bylo jasné, že by se neztratila ani v mnohem větším a pestřejším davu. Myslím, že nás všechny oslovila svým zjevným talentem, ale když pak zahrála písničku Starý chlapi, měla nás na lopatě. Ještě téhož večera jsme se dohodli, že společně píseň natočíme. A to se překvapivě skutečně stalo,“ říká Jakub König, aktuálně nominovaný na cenu Anděl v kategorii nejlepší sólový interpret.

Foto: Ivan Kassa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *