Karel Roden hraje krále Václava IV. v novém historickém velkofilmu Jan Žižka!

Režisér a producent Petr Jákl odhalil další velké české jméno v obsazení svého historického velkofilmu Jan Žižka. Role krále Václava IV. se zhostil Karel Roden. Několik scén točil  známý český herec i s hollywoodskou hvězdou Michaelem Cainem.

„Karel Roden byl pro mě naprosto jasná volba už od začátku. Krále Václava jsem si vždycky představoval takhle. Navíc je to skvělý herec a má zkušenosti i s velkými zahraničními filmy, což se hodí i sem, kde jsem obklopený velkým množstvím zahraničních herců,“ řekl Petr Jákl o svém „vysněném“ králi, kterého si obhájil i před americkými producenty. Na tuto roli bylo totiž několik dalších adeptů se zvučnými jmény „Stál jsem si za tím, že to bude Čech a že to  musí hrát Karel. Jsem rád, že to vzal a můžu s ním pracovat, protože už první natáčecí den se potvrdilo, že je přesně takový, jakého jsem si krále Václava představoval. Má v sobě takovou tu noblesu, to, co dělá krále králem. Není to koruna, ale ta vznešenost uvnitř,“ dodal Jákl k výběru herce, o kterém je všeobecně známé, že si své role pečlivě vybírá.

Král Václav je v příběhu Jana Žižky důležitou postavou, i když nemá nijak velký prostor „Ta role není ve filmu moc velká, ale já to hlavně Petrovi hrozně moc přeju. Mám radost, že se mu povedlo dát dohromady něco tak velkého. Mám radost z každého člověka, kterému se něco takového něco povede,“ objasnil Karel Roden, proč se ujal role Václava IV.

Hned v prvních dnech se na Křivoklátu potkal s hollywoodskou hvězdou Michaelem Cainem, který hraje Lorda Boreše. „Je to úžasné, jsem rád, že jsem to zažil, pořád na něj musím koukat,“ odpověděl Karel Roden přímo na place na otázku, jak se mu točí s oscarovým hercem.

K.Roden, M.Caine, P. Jákl

Film Jan Žižka se bude točit ještě zhruba měsíc a po náročných postprodukčních pracích by měl přijít do kin v roce 2020.

Jan Žižka vzniká za podpory Státního fondu kinematografie, Nadačního fondu Praha ve filmu Prague Film Fund, Creative Europe MEDIA, Crestylu, Hlavního města Prahy, Středočeského kraje či předsedy senátu Parlamentu České republiky Milana Štěcha. Do českých kin jej bude distribuovat společnost BIOSCOP.

Pracovní název: Jan Žižka (Medieval)
Režie: Petr Jákl
Producent: Petr Jákl, Cassian Elwes – WOG film, Double Tree Entertainment
Výkonný producent: Martin J. Barab, Petr Jákl st., Kevin Bernhardt
Hlavní role: Ben Foster, Michael Caine, Til Schweiger, Vinzenz Kiefer, Werner Daehn William Moseley, Sophie Lowe, Karel Roden, Ondřej Vetchý, Marek Vašut, Jan Budař a další
Námět: Petr Jákl st.
Scénář: Petr Jákl
Spolupráce: na základě scénáře Marka Dobeše a Michala Petruše
Spolupráce na scénáři: Petr Bok
Dramaturgie: Ivo Trojakov, Tomáš Feřtek
Historik: Prof. PhDr. Jaroslav Čechura, DrSc.

Zdroj: Bioscop

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *