Sádrokartonový panel s nanotechnologiemi Helske

Na první pohled obyčejná sádrokarton. Ale produkt slovenské firmy Helske je vyrobený na bázi přírodního i syntetického hemihydrátu síranu vápenatého doplněného speciální nanovrstvou v jádru samotného panelu.

Díky této kombinaci je panel skvělým doplňkem do nízkoenergetických domů. Podle testů výrobce dosahuje totiž asi třikrát lepší tepelně-izolační vlastnosti než běžný sádrokarton. Součinitel tepelné vodivosti činí pouze 0.0775 W/m.K. S nanopanelem se pracuje stejně, jako s běžnými sádrokartonovými panely, může být uchycen vodorovně nebo svisle, přičemž i fyzické parametry zůstaly zachovány, hmotnost zůstává pod 10 kilogramy na čtvereční metr.

Panel, který je vyráběn na nové výrobní lince společnosti Helske ve slovenské Levoči, dokáže také zadržet požár. Pokud jde o odolnost proti požáru, je v současné době řazen mezi stavební materiály kategorie A2. Nicméně výrobce pracuje na zvýšení kategorie na A1. To by umožnilo sádrokartonové panely Helske využívat i pro konstrukce únikových cest v budovách.

Zdroj a foto: Helske

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.