Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Skutečné krimi případy z Vysočiny. Na obrazovky se vrací úspěšný Odznak Vysočina

Po osm nedělních večerů se diváci budou opět setkávat s kompletní pětici vyšetřovatelů pod vedením kapitánky Dany Skálové (Monika Hilmerová). Vrátí se i další členové jejího týmu – Kateřina Vlčková (Simona Hába Zmrzlá), Petr Bach (Martin Hofmann), Karel Šmíd (Michal Suchánek) a Václav Kocián (Patrik Děrgel). Ty stejně jako v předchozí sérii doplňuje Julie Maxová (Martina Jindrová), plukovník Valtr Kožíšek (Pavel Řezníček), státní zástupkyně Renata Trpáková (Barbara Lukešová) a soudní lékař Jaroslav Havránek (David Máj). První díl s názvem Divoženka uvede TV Nova v neděli, ve 20:20 hod. 12. května.

Vedle hlavních postav se ve třetí řadě vrátí i řada známých herců ve vedlejších rolích – například Kristýna Nováková, Robert Mikluš, Pavel Soukup, Jan Šťastný, Pavla Gajdošíková, Jan Hrušínský či Ivana Andrlová. Stejný zůstává i režisérský tandem – Marek Najbrt a Andy Fehu. Třetí řada se naopak, na rozdíl od předchozí série, nebude vracet do minulosti, spojovací linkou bude tentokrát naplňování osobních ambicí, a to i za cenu jednání na samé hraně zákona. Nově se pak diváci mohou těšit například na Sašu Rašilova, Marka Daniela nebo Martinu Preissovou, kteří se v této sérii objeví v epizodních rolích.

I tentokrát je děj jednotlivých kauz inspirován skutečnými případy a s realistickým ztvárněním policejních postupů opět pomáhá odborná poradkyně, vrchní komisařka Renáta Miková. Protože se tentokrát vyšetřování bude týkat i dětí a mladistvých, stala se novou odbornou poradkyní Petra Wünschová z centra Locika a kriminalisté budou spolupracovat také s OSPOD (Orgán sociálně-právní ochrany dětí). Veškeré pátrání bude znovu zasazeno do malebného prostředí Vysočiny s její krásnou a romantickou přírodou.

„Už potřetí se vracíme na Vysočinu, abychom divákům mohli divákům nabídnout nové díly jejich oblíbené kriminálky. Vrací se celá naše parta vyšetřovatelů, natáčeli jsme na neokoukaných místech Vysočiny a samozřejmostí jsou nové kriminální případy, které jsou stejně jako v předchozí sérii inspirované skutečnými událostmi. Diváci se můžou těšit i na soukromé linky vyšetřovatelů a můžu prozradit, že hlavní roli v nich tentokrát bude hrát Vašek Kocián v podání Patrika Děrgela, který se díky touze po uznání dostane na šikmou plochu,“ naznačuje směřování série Iva K. Jestřábová, kreativní producentka TV Nova, čerstvá držitelka Českého lva a slovenské Národní filmové ceny Slnko v sieti za sérii z dílny Voyo Originál Matematika zločinu.

Druhou řadu seriálu, kterou TV Nova uvedla na jaře loňského roku, si v průměru nenechalo ujít 25,35 % diváků v CS 15–54 u TV. Po dobu osmi nedělních večerů kriminálku sledovalo v průměru 1 218 000 diváků starších 4 let. (Zdroj dat: ATO – Nielsen, živě + TS0-3, ke dni: 24. 4. 2023)

Natáčení Odznaku Vysočina je realizováno v souladu s principy tzv. udržitelného natáčení, tedy s maximálním ohledem na životní prostředí. Pro TV Nova seriál vyrábí produkční společnost Bionaut.

Autoři projektu: Vratislav Šlajer, Petr Koubek // Producent: Vratislav Šlajer, Bionaut // Výkonná producentka: Vlaďka Poláčková, Bionaut // Režie: Marek Najbrt, Andy Fehu // Hlavní scenárista: Petr Koubek // Scenáristé: Věra Starečková, Marta Fenclová, Pavel Gotthard // Kreativní producentka TV Nova: Iva K. Jestřábová // Kamera: Daniel Adam // Hudba: Jiří Hájek // Hrají: Monika Hilmerová, Simona Hába Zmrzlá, Martin Hofmann, Michal Suchánek, Patrik Děrgel, Pavel Řezníček, Martina Jindrová a další

Zdroj a foto: TV Nova

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *