Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

FX, Hulu a správci dědictví Jamese Clavella pracují na pokračování kritiky uznávaného celosvětového hitu Šógun

Příběh a postavy mají být pokračováním ságy, která pravděpodobně přinese další dvě řady dramatického seriálu. Na pokračování se podílejí klíčoví tvůrci původního seriálu, včetně výkonných producentů a scénáristů Justina Markse a Rachel Kondo, výkonné producentky Michaely Clavell a seriálové hvězdy a producenta Hiroyukiho Sanady. Šógun se stal vůbec nejsledovanějším seriálem z produkce FX v historii na základě počtu celosvětově streamovaných hodin. Všech 10 dílů seriálu Šógun je nyní ke zhlédnutí na Disney+

FX, Hulu a správci dědictví Jamese Clavella pracují na pokračování kritiky uznávaného celosvětového hitu Šógun a připravují další dvě řady dramatického seriálu. Na pokračování se podílejí klíčoví tvůrci původního seriálu, včetně výkonných producentů a scénáristů Justina Markse a Rachel Kondo, výkonné producentky Michaely Clavell a seriálové hvězdy a producenta Hiroyukiho Sanady. Datum natáčení není ještě upřesněno, ale na scénáři se začne pracovat již letos v létě.

Během prvních devíti týdnu po premiéře se stal Šógun vůbec nejsledovanějším seriálem z produkce FX v historii na základě počtu celosvětově streamovaných hodin. Všech deset dílů první řady seriálu Šógun, jejíž poslední díl byl uveden 23. dubna, je k vidění na Disney+.

Šógun se dočkal velkého uznání kritiků, zde je několik ukázek:
• „Nejlepší televizní seriál roku.“ – Esquire
• „Skutečné mistrovské dílo.“ – TIME
• „Nejen jeden z nejlepších seriálů roku, ale jeden z nejlepších seriálů, které se kdy objevily na obrazovce.“ – Collider
• „S přehledem jeden z nejlepších seriálů roku 2024.“ – Forbes
• „S náskokem nejlepší seriál roku.“ – Polygon
• „Současný nejlepší seriál s nejlepšími hereckými výkony v televizi.“ – The Daily Beast
• „Jedny ze zatím nejlepších hereckých výkonů roku.“ – Paste
• „Šógun od FX není rekame – je to zjevení… skutečné mistrovské dílo.“ – TIME
• „Oslnivý Šógun je opravdový televizní epos, na který jste čekali.“ – USA Today
• „Majestátní…. Napínavý a fascinující…. Nikdy jsem nechtěl tento svět opustit.“ – TV Guide

Šógun od FX je původní adaptací slavného románu Jamese Clavella, kterou vytvořili pro televizi Rachel Kondová a Justin Marks. Desetidílná minisérie se odehrává v Japonsku roku 1600 na počátku občanské války, která poznamenala celé století. Producent Hiroyuki Sanada hraje lorda Jošiho Toranagu, který bojuje o život poté, co se proti němu sjednotí jeho nepřátelé. Poblíž rybářské vesnice je však objevena ztroskotalá evropská loď a ukáže se, že její britský kormidelník John Blackthorne (Cosmo Jarvis) zná mnohá tajemství, která by Toranagovi mohla pomoci zvrátit rovnováhu moci a zároveň zničit obrovský vliv Blackthornových vlastních nepřátel – jezuitských kněží a portugalských obchodníků. Toranagovy a Blackthornovy osudy jsou neoddělitelně spjaty s jejich překladatelkou Toda Mariko (Anna Sawai), tajemnou křesťanskou šlechtičnou, poslední svého zneuctěného rodu. Zatímco Mariko slouží svému pánovi v této politicky nejisté době, musí se zároveň vyrovnat nejen se společností Blackthorna, ale i se svou oddaností víře, která ji zachránila, a svým závazkům vůči zesnulému otci.

Seriál má nevídané japonské obsazení. Hrají v něm například Tadanobu Asano jako Kašigi Jabušige, nechvalně známý podrazák a Toranagův blízký spojenec; Hiroto Kanai jako Kašigi Omi, mladý vůdce rybářské vesnice, kde je nalezena Blackthornova loď; Takehiro Hira jako Išido Kazunari, mocný byrokrat, který je zároveň Toranagův hlavní rival; Moeka Hoši jako Usami Fudži, vdova, která musí uprostřed bojů najít svůj nový úděl; Tokuma Nišioka jako Toda Hiromatsu, Toranagův věrný generál a nejlepší přítel; Šinnosuke Abe jako Toda Hirokatsu („Buntaro“), žárlivý manžel Mariko; Yuki Kura jako Joši Nagakado, ztřeštěný Toranagův syn toužící se prosadit; a Fumi Nikaido jako Očiba no Kata, ctěná matka dědice, co se nezastaví před ničím, jen aby se zbavila Toranagy a hrozby, kterou je pro jejího syna.
Šóguna pro televizní vysílání vytvořila Rachel Kondová a Justin Marks, přičemž Marks byl zároveň showrunnerem a výkonným producentem seriálu. Dalšími výkonnými producenty jsou Michaela Clavell, Edward L. McDonnell, Michael De Luca a Kondo. Producentem seriálu je Hiroyuki Sanada, seriál byl vyroben společností FX Productions.

Služba Disney+ je k dispozici za 239 Kč měsíčně, bez skrytých nákladů a s možností kdykoli ji zrušit. Z nabídky seriálů, filmových hitů a exkluzivní původní tvorby značek Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, National Geographic a Star, která přibývá v průběhu celého roku, si vybere každý. Platforma nabízí celou škálu zábavy, od dokumentů, komedií a klasických animovaných filmů a seriálů až po kritikou oceňované tituly. Předplatitelé si mohou vychutnat obsah z produkce FX, jako jsou seriály Medvěd a Šógun. Disney+ nabízí také evropskou původní tvorbu, jako jsou seriály Cristóbal Balenciaga a Becoming Karl Lagerfeld, který má premiéru již 7. června.

Zdroj a foto: Disney+

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *