Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zdraví

5 důvodů, proč vyzkoušet nové cvičení Fit Pain Free

Buďte fit a zbavte se bolestí, to je heslem metody Fit Pain Free, kterou k nám z Ameriky přivezla známá brněnská cvičitelka Hana Toufarová. Právě díky tomuto cvičení se zbavila velkých bolestí ramen, stala se instruktorkou této metody a dnes školí nové lektory po celé České republice. A proč byste měli Fit Pain Free vyzkoušet i vy? Kromě zvědavosti je zde dalších 5 důvodů:

1. Zbavíte se bolestí
Metoda Fit Pain Free je pro každého – cvičí ji dospělí, děti i senioři, začátečníci i vrcholoví sportovci. „Někteří lidé cvičí preventivně, aby je nic nebolelo, ale více je těch, kteří přicházejí právě proto, že už bolesti mají – ať už se jedná o záda, kolena, kyčle nebo právě ramena, jako tomu bylo v mém případě,“ říká Hana Toufarová, průkopnice metody Fit Pain Free u nás. Bolest podle ní vzniká velice často přetížením pohybového aparátu. „Dnes trávíme spoustu času sezením, v nesprávných pozicích, a právě proto vznikají různé svalové dysbalance. Když totiž nějaký sval nepracuje, jeho funkci převezme jiný, ale ten se časem přetíží a přestává pracovat tak, jak by měl. Vzniká řetězová reakce, až naše tělo řekne dost a my začneme pociťovat bolest,“ vysvětluje Hana Toufarová s tím, že podstatou metody Fit Pain Free je znovu naučit pracovat každý sval správně.

2. Cíleně posílíte každý sval
„Jednoduchým izolovaným cvičením se zaměříme na každý sval zvlášť. Na skupinových lekcích tak projedeme postupně celé tělo, na individuálních konzultacích se můžeme zaměřit na jednotlivé problémy, na to, co bolí. K dispozici dnes máme přes 400 cviků několika úrovní náročnosti a z těch vybíráme ty, které dané osobě nejlépe sednou a nejrychleji ji zbaví bolesti. Snadné je pak i cvičení doma – nejenže jsou jednoduché samotné cviky, ale hlavně je posíláme e-mailem nebo je vytiskneme, aby cvičící měli návod, mohli se k nim vracet a prováděli je vždy správně.“

3. Získáte krásné držení těla na celý život
Základem metody Fit Pain Free je „Ramena dolů, lopatky k sobě a stahovat je směrem k pasu.“ Na této základní správné pozici je celé cvičení postaveno a provází všechny cviky. Spousta z nich se dá v naprosté pohodě cvičit i v kanceláři nebo třeba v kavárně. „Cvičení je natolik jednoduché, že se dá začlenit do běžného života. Pokud si člověk osvojí základní cviky této metody, bude mít navždy krásné, a hlavně správné držení těla, a to je nejlepší prevence všech bolestí,“ radí Hana Toufarová.

4. Poznáte přátele a dozvíte se zajímavé informace
Po celé republice přibývá center, kam můžete zajít na skupinové lekce. Lektorky dokonce pořádají různé relaxační víkendy a další společné akce, aby příznivci Fit Pain Free mohli své zkušenosti navzájem sdílet. „Na skupinových lekcích bývá počet účastníků omezen na maximálně 10 až 15 lidí, abychom se mohli každému co nejvíce věnovat. Na relaxačních víkendech zase nechybějí zajímavé přednášky, hosty zde bývají odborníci na zdravý životní styl a podobně. Především se na nich ale učíme správné chůzi a držení těla v průběhu celého dne. Lidé se mnohdy diví, jak rychle si dokážou vytvořit správné návyky držení těla a jak rychle si mohou ulevit od bolesti,“ dodává Hana Toufarová.

5. Můžete se stát lektorem
Odbornice ale také pořádá pravidelné workshopy pro laickou i odbornou veřejnost, kde se zájemci dozvědí o metodě mnohem víc, a také si ji mohou sami vyzkoušet. Přibývá tak i těch, kdo se chtějí cvičení Fit Pain Free věnovat profesionálně jako lektoři. Hana Toufarová proto dvakrát ročně vypisuje školení, na němž zájemci získají nejprve znalosti z anatomie, fyziologie, naučí se diagnostiku chůze a postoje, pak přejdou na zásobník cviků Fit Pain Free, podle něj dále na zásady posilování i strečinku, naučí se vést lekce i sestavit tréninkový plán pro individuální klienty. „Po složení závěrečných zkoušek získají certifikát potřebný pro získání živnostenského listu – a jejich nový život může začít,“ uzavírá Hana Toufarová.

Zdroj a foto: www.fitpainfree.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *