Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Móda

Dokonalost v každém detailu. Jana Doleželová oslnila na MFF Karlovy Vary šperky od JK Jitka Kudláčková

Začátek 57. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary si nenechala ujít ani moderátorka a doktorka farmacie Jana Doleželová, která na červeném koberci oslnila nejen dokonale padnoucí róbou, ale také sadou diamantových šperků z dílny českého rodinného zlatnictví JK Jitka Kudláčková v hodnotě 2 milionů korun.

Slavnostní zahájení Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, které se uskutečnilo v pátek 30. června 2023, bylo opět přehlídkou osobností, rób a doplňků. Po proslulém červeném koberci se prošla také moderátorka a doktorka farmacie Jana Doleželová v elegantních šatech od Natali Ruden osázených skleněnými kameny. Celkový vzhled podtrhla jednoduchou diamantovou sadou z rodinného zlatnictví JK Jitka Kudláčková tvořenou tzv. tenisovým náramkem, náhrdelníkem a náušnicemi. „Diamanty jsou věčné a šperky z nich vytvořené zcela nadčasové. Pro výrobu této sady bylo použito bílé zlato a přibližně 40 ct čistě přírodních bílých diamantů vysoké kvality. Jedná se o diamanty investiční, které jsou nejen krásné a rozzáří každou ženu, ale také v čase narůstá jejich hodnota,“ uvedl Dušan Mlynarčík, spolumajitel JK Jitka Kudláčková.

Tenisový náramek je považován za ikonický šperk. Původně byl známý jako náramek věčnosti, pravděpodobně proto, že se skládá ze soustavy stejně velkých diamantů, o nichž se říká, že jsou věčné. Náramek těsně obepíná zápěstí a mezi jednotlivými kameny nezahlédnete ani kousek kovu, zpravidla je pro jeho výrobu využíváno právě bílého zlata. Díky tomuto spojení působí diamanty dojmem, jakoby se vznášely nad zápěstím. Dokonale se hodí na slavnostní události, jako právě zahájení festivalu. Avšak díky tenistce Chris Evertové, která jej začala vynášet i na zápasy, se mu dostalo ještě většího věhlasu a také přejmenování.

Diamantová sada však není jediným klenotem, kterým Jana Doleželová uchvátila Karlovy Vary. Na party společnosti Unicredit ji zdobily již odvážnější, i když stále velmi jednoduché šperky z dílny JK Jitka Kudláčková. Pozornost poutají především svou originalitou a tvarem, bílé diamanty v tomto případě doplňuje barevný kámen a vše je zasazeno do červeného zlata, které na pokožce krásně vynikne.

Největší skvost má pak Jana nachystaný až na závěrečný ceremoniál. Bude jím jedinečná sada inspirovaná secesí, které dominují paraiby. Turmalíny řadící se pro svou čistotu k nejvzácnějším na světě. Až andělsky působící šperk využívá speciálního efektu zlatých parabol, jehož designér a zlatník David George Hrubec využil, aby dal kamenům ještě více vyniknout. „Tato unikátní investiční sada v hodnotě téměř 2,5 milionu korun je vyrobena ze tří paraib nejvyšší kvality bez vnitřních inkluzí o váze 4,71 ct a 203 bílých diamantů vysoké kvality čistoty o celkové váze 1,7 ct,“ doplnil Mlynarčík s tím, že cena šperku neustále narůstá.

Na karlovarském festivalu není Jana žádným nováčkem a ač tvorbu JK Jitka Kudláčková zná velmi dobře, poprvé vynese dvě z jejich takto hodnotných sad. „Moje šperkovnice obsahuje již několik krásných kousků od JK Jitka Kudláčková a většinu z nich jsem si nechala vytvořit na míru. Šperky tohoto rodinného zlatnictví jsou čím dál úchvatnější, působí téměř jako malá umělecká díla. Zároveň v sobě ukrývají nadčasovost a originalitu, takže je opravdu radost takovéto skvosty nosit,“ prozradila Jana Doleželová.

Foto: Jan Handrejch

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *