Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Technologie

 Společnost LG představila portfolio televizorů a technologií pro rok 2024

Společnost LG Electronics během tiskové konference v pražském Karlíně představila kompletní portfolio televizorů a soundbarů, které v letošním roce uvede na český trh. Zákazníkům nabídne OLED televizory z řad M4 a G4 s novým AI čipem Alpha 11, a také procesor Alpha 9, který je součástí nejprodávanějšího modelu z řady C4.

Dále představila velkou novinku v podobě pětileté podpory systému WebOS s automatickými aktualizacemi a revoluční inovaci, model M4 s technologií Zero Connect Box pro bezdrátový přenos obrazu a zvuku v nejvyšší kvalitě. V rámci audio produktů se pak zákazníci mohou těšit zejména na speciálně designovaný soundbar SG10TY a model S70TY.

11 let jedničkou na trhu mezi OLED televizory
Společnost LG Electronics je již 11 let stabilní jedničkou na trhu OLED televizorů. Dle slov prezidenta LG pro Česko a Slovensko Jasona Honga za tím stojí silná vůle a odhodlání setrvat na prvním místě a neustále se zlepšovat. Díky výkonným procesorům a špičkovému zpracování je místo na vrcholu trhu s OLED zcela zasloužené, a to i při stále silnější konkurenci.

Zcela nový čip α 11 na bázi AI
Nový procesorový čip α (Alpha) 11 byl vyvinut speciálně pro modely LG OLED televizí v řadách M4 a G4, a přináší až čtyřnásobné zvýšení výpočetního výkonu umělé inteligence, 70% zvýšení grafického výkonu a o 30 % vyšší rychlost procesování oproti předchozí generaci procesoru α9. Čip α11 využívá nejnovější algoritmy, které zlepšují celkový požitek ze sledování. Procesor například v rámci AI upscalingu detekuje objekty na obrazovce a rozpozná, které se nachází v popředí a které v pozadí. Dokáže tak efektně zostřit konkrétní prvky obrazu a dodatečnou separací ještě zlepšit hloubku obrazu.

Díky analýze žánrů a scén dokáže rozpoznat typ obsahu a na základě toho jemně doupravit nastavení. To znamená, že televizory vybavené procesorem α11 dokáží automaticky optimalizovat obraz pro filmy, sport nebo hry podle toho, co právě sledujete. Závěrečné ladění pak zajistí dynamické mapování tónů. Procesor Alpha11 dokáže rozkládat obraz na drobné bloky, analyzovat změny jasu a vylepšovat celkové barevné podání i trojrozměrný efekt záběru.

Revoluční bezdrátový vlajkový model z řady M4
Technologickou pokročilost OLED televizorů LG potvrzuje vlajkový model M4. Ten vznikl na základě elegantního konceptu LG One Wall Design. Díky tomu dokonale zapadne do jakéhokoli prostoru v domácnosti. Klíčovým prvkem je bezdrátový vysílač Zero Connect Box, který eliminuje potřebu připojení k periferiím pomocí kabelu. Zero Connect Box přenáší na obrazovku signál v plné kvalitě 4K (až při 144 Hz) i ve formátu HDR / Dolby Vision, a zároveň dodává v maximální kvalitě zvuk (s podporou technologií Dolby Atmos nebo WOWCAST) do kompatibilních soundbarů. Televizi je tak možné připevnit ke stěně, připojit do elektrické sítě a jinak se obejít bez kabelů. Řešení je optimální variantou pro domácnosti, kde je hledání správného místa pro připojení televize problematické. Jediným požadavkem je, aby mezi Zero Connect Boxem a televizí nestály žádné překážky.

Pro zajištění maximální kvality obrazu je model LG OLED M4 dále vybaven panelem OLED evo a technologií “brightness booster max”, která zvyšuje úroveň jasu obrazovky až o 150 % ve srovnání s ostatními modely LG bez panelu OLED evo. Model také podporuje technologie AMD FreeSync a NVIDIA G-Sync.

Systém WebOS s pětiletou podporou a automatickým upgradováním
Majitelé nových televizorů LG nově získávají jistotu pětileté podpory a automatické aktualizace systému WebOS. Po dobu pěti let se tedy můžou spolehnout na to, že budou mít k dispozici nejnovější funkce a technologie spojené s operačním systémem. S nejnovější verzí systému webOS si mohou majitelé chytrých televizorů LG vychutnat ještě více personalizovaný televizní zážitek díky domovské obrazovce, která uživatele uvítá doporučeními podle jeho vkusu. Uživatelské rozhraní je vysoce přizpůsobitelné, což znamená, že diváci si mohou přizpůsobit výběr obsahu a služeb a přistupovat k nim ještě snadněji.

Aby byl tento proces ještě plynulejší, uživatelské rozhraní Quick Card intuitivně třídí různorodý obsah a služby do kategorií, jako jsou hudba, hry a sport, v rámci uživatelsky orientovaného rozhraní, které připomíná design rozhraní mobilních telefonů.

Nové soundbary a funkce, které zajistí neuvěřitelný zvukový zážitek
Společnost LG Electronics také představila řadu soundbarů pro rok 2024. Patří mezi ně modely SG10TY a S70TY, které jsou navrženy jako doplněk k televizorům LG a poskytují dokonalý zážitek z domácího kina. Nejnovější modely soundbarů přináší lepší souhru mezi soundbarem a televizorem, čímž obohacují zážitek. Technologie WOW Orchestra umožňuje soundbaru a televizoru LG využít plný potenciál zvukových kanálů obou produktů a vytvořit bezkonkurenční zvukový zážitek s rozšířenou zvukovou scénou, vylepšenými hloubkami a výškami. Dokonalost zvuku dále zvyšuje vestavěná funkce WOWCAST, která umožňuje bezdrátové připojení vybraných soundbarů k televizorům LG a poskytuje vynikající zvuk bez ztráty kvality, a to i s podporou technologie Dolby Atmos. Představované soundbary LG jsou také vybaveny technologií WOW Interface, což je intuitivní a uživatelsky přívětivá metoda pro snadnou správu nastavení soundbaru a sdílení zvukových režimů s televizorem.

LG očekává silný sportovní rok
„Společnost LG vždy platila za inovátora v rámci televizního průmyslu. Po celých 11 let od uvedení technologie OLED na trh jsme v této oblasti jedničkou a zákazníkům na českém a slovenském trhu přinášíme tu nejvyšší kvalitu, což se odráží i v 60% podílu na trhu OLED televizorů,“ komentuje jedenáctileté výročí značky LG OLED produktový ředitel divize Home Entertainment Peter Lee.

„Televize už v dnešní době nejsou jen zobrazovače obsahu. Čipsety uvnitř jsou klíčovou součástí a vyvinuli jsme vlastní AI procesory, které dokáží akcentovat ty nejdůležitější části obrazu ve správný moment. Televize tak sama upravuje obraz i zvuk pro co nejlepší audiovizuální zážitek. Náš AI procesor také, podle velmi čerstvých výsledků testu webu Rtings.com, dokáže ve srovnání s konkurencí nejdokonaleji eliminovat proces vypalování, obzvláště u procesorů α9 a α11.  S novou pětiletou podporou aktualizací WebOS zároveň přinášíme zákazníkům další radost. Chtěli jsme, aby měli majitelé televizí LG pocit, že se každý rok dívají na úplně nový, aktualizovaný model televizoru s nejnovějšími funkcemi. A to samozřejmě úplně zdarma. S pokročilými technologiemi WOW Orchestra pak můžete naplno vytěžit zvukový potenciál zabudovaných reproduktorů a soundbaru. Zatímco soundbar obstará silné hloubky, reproduktory televize posilují zážitek ze středů a výšek,“ vysvětluje dále Lee.

Jak se dívá na letošní rok na českém a slovenském trhu? „Poslední dva roky jsme sledovali pokles. Předtím během covidových let trh prudce rostl a nyní byl trend opačný. Myslím si ale, že letošek by měl být zase velmi příznivý. Očekáváme, že nám výrazně pomůže, že je rok 2024 silně sportovní rok. Čeští fanoušci se jistě těší na domácí hokejový šampionát a obrovský zájem určitě přitáhne mistrovství Evropy ve fotbale v Německu i letní olympijské hry ve Francii. Jsem přesvědčen, že televize LG budou nejlepším místem, kde můžou čeští a slovenští spotřebitelé tyto úžasné akce sledovat,“ dodává Lee závěrem.

Produktová nabídka LG pro roku 2024 bude na trhu plně dostupná od května.

Zdroj a foto: LG

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *